W Dąbrówkach koło Łańcuta oficjalnie rozpoczęła się budowa nowego mostu na Wisłoku w ciągu drogi wojewódzkiej nr 877. Inwestycja warta ponad 18 mln zł ma zostać ukończona do połowy listopada 2027 roku.
To jedna z najważniejszych drogowych realizacji w powiecie łańcuckim od lat.
Nowy most konieczny
Jak podkreśla Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich, dotychczasowa przeprawa przez Wisłok od kilku lat była w coraz gorszym stanie technicznym. Ekspertyza z 2022 roku dopuściła ją do użytkowania na pięć lat, ale jasno wskazała ograniczenia nośności i brak możliwości modernizacji w zakresie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu.
Wicemarszałek Karol Ożóg podkreślił, że decyzja o budowie nowej konstrukcji była niezbędna. – Poprzedni most miał stan techniczny, który po prostu przestał być akceptowalny – nie ukrywał. Ponadto most nie zapewniał odpowiedniej infrastruktury dla pieszych i rowerzystów. Wicemarszałek podkreślił też wagę ciągłości ruchu na tej trasie.
– Ten most gwarantuje utrzymanie tranzytu związanego z pobliskim węzłem autostradowym – mówił podczas uroczystej inauguracji inwestycji Ożóg. Samorządowiec przyznał też, że to właśnie mieszkańcy Dąbrówek i okolic od lat zabiegali o poprawę warunków przejścia przez Wisłok.

Szerzej i bezpieczniej
Projekt zakłada budowę mostu trzyprzęsłowego o długości 126 metrów i szerokości 15 metrów, z najdłuższym przęsłem nad rzeką sięgającym 54 metrów. Całość inwestycji obejmuje około 300 metrów wraz z przebudowanymi dojazdami.
Po jednej stronie powstanie pełnoprawna droga dla pieszych i rowerów, a po drugiej chodnik. W rejonie przejść dla pieszych zaplanowano dodatkowe doświetlenie, aby zwiększyć widoczność w strefach oczekiwania i przechodzenia przez jezdnię.
– Most w Dąbrówkach dołącza do listy realizacji, które w ostatnich latach diametralnie zmieniły układ komunikacyjny tej części Podkarpacia – stwierdził poseł Kazimierz Gołojuch.
Most tymczasowy i utrudnienia
Podczas prac ruch będzie odbywał się po obiekcie tymczasowym. To konieczność, bo stary most zostanie całkowicie rozebrany. Najpierw wykonawca inwestycji, firma Strabag, przygotuje teren i przeniesie instalacje podziemne, a dopiero później zacznie budowę zasadniczej konstrukcji.
Wicedyrektor PZDW Krzysztof Siwek zapowiedział, że kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami. – Będzie wprowadzany ruch wahadłowy, zwłaszcza w newralgicznych etapach prac – przyznał. Jednocześnie zapewnił, że organizacja ruchu ma maksymalnie ograniczyć wpływ robót na codzienne przejazdy.
Inwestycje w powiecie łańcuckim
PZDW realizuje w tym rejonie szeroki program modernizacji infrastruktury. W ostatnich latach powstały tu m.in. ścieżki pieszo-rowerowe w Albigowej i Woli Dalszej, rondo w Dąbrówkach, obwodnica Łańcuta czy tunel przy stacji kolejowej, a w Łańcucie wyremontowano ulice Cetnarskiego i Piłsudskiego.
Nowy most nad Wisłokiem ma być kolejnym krokiem w porządkowaniu i usprawnianiu kluczowych tras komunikacyjnych. Długo oczekiwana inwestycja w Dąbrówkach powinna realnie zmienić komfort i bezpieczeństwo podróży zarówno mieszkańców, jak i wszystkich kierowców korzystających z drogi wojewódzkiej nr 877.
Czytaj więcej:
Czytasz Rzeszów News? Twoje wsparcie pozwoli nam działać sprawniej.


![Pijany kierowca BMW doprowadził do dramatu. Wiózł trzech pijanych pasażerów [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/wypadek-pagorek-1-218x150.jpg)


![Wielki pożar lasu na Podkarpaciu. W akcji gaśniczej pomógł dron [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/pozar-cewkow-3-218x150.jpg)
![“Oszukać przeznaczenie” na DK19. Fotografie z kolizji wskazują, że zadziałały tu siły wyższe [ZDJĘCIA] OSP KSRG Połomia](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/zdarzenia-na-DK19-polomia-07-218x150.jpg)


![Pożar karczmy w Kraczkowej. Ogień znów uderzył w znane miejsce przy trasie Rzeszów – Łańcut [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/pozar-karczma-pod-strzecha-osp-218x150.jpg)


![Tusk w Rzeszowie. Premier ogłosił, że Polska i Ukraina zbudują “armadę dronową” [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/expo-ukraina-rzeszow-tusk-2-218x150.jpg)



![Nowy most w powiecie rzeszowskim już otwarty. To zmiana dla lokalnej społeczności [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/most-wola-rafalowska-2-218x150.jpg)

![Kierowca z Rzeszowa pójdzie w ślady Roberta Kubicy? Wielka szansa Igora Polaka [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/igor-polak-formula4-218x150.jpg)
![Dramatyczne starcie z prawami fizyki na łuku drogi. Kolejny wypadek motocyklisty [ZDJĘCIA] motocyklista](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/motocyklist-wypadl-z-drogi-03-218x150.jpg)
![Chmielnicki Sprint pod Rzeszowem. Każdy kierowca może wystartować, trwają zapisy [PROGRAM]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/chmielnicki-sprint2026-218x150.jpg)








![Zrób zakupy i bezpłatnie sprawdź stan zdrowia. „Zdrowie pod Kontrolą” w sobotę w Galerii Rzeszów [ZDJĘCIA] zdrowie pod kontrolą galeria rzeszów](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/zdrowie-pod-kontrola-03-218x150.jpg)
![Rzeszów rozdaje pieniądze na zabytki. Kto dostał dotacje i ile? [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/zabytki-rzeszow2026-218x150.jpg)


![Nowa atrakcja dla aktywnych w Rzeszowie. Trwają prace w lesie na Słocinie [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/slocina-prace-las-218x150.jpg)

![Wyjątkowy tunel w powiecie rzeszowskim objęty ochroną. To turystyczna perełka [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/tunel-szklary1-218x150.jpg)


![Majowy weekend w Rzeszowie. Sprawdźcie co będzie się działo [PROGRAM]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/majowka-rzeszow10-218x150.jpg)




