Reklama

Konsorcjum z Niebylca zajmie się przebudową i zadaszeniem kortów tenisowych Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Inwestycja już niedługo się rozpocznie.

Teren pod inwestycję przejęło już niebyleckie konsorcjum. Miasto planowało na nią wydać 1,1 mln zł. – Okazało się jednak, że najniższa oferta wyniesie 500 tys. zł więcej – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. – Na szczęście, rzeszowscy radni zdecydowali, by w budżecie zarezerwować brakujące pieniądze.

Zadaszeniem kortów zajmie się konsorcjum firm „Lider” z Niebylca, które w przetargu zaproponowało najniższą cenę – 1,6 mln zł. Miasto otrzymało dotację z „Programu budowy hal tenisowych na rok 2014” Ministerstwa Sportu i Rekreacji w wysokości 50 proc. inwestycji. Przebudowa kortów ma się zakończyć w grudniu br.

Na terenie ROSiR-u są cztery odkryte korty. Ich nawierzchnia zrobiona jest z mączki ceglanej. Zadaszone zostaną dwa z nich. Projekt przewiduje, że ściany będą z drewna klejonego, a zadaszenie z tworzywa sztucznego. Zadaszenie ma być mobilne – latem będzie można je rozsuwać.

– Zmieniona zostanie nawierzchnia na dwóch krytych kortach. Nowa będzie wykonana z tworzywa sztucznego. Zainstalowane zostanie też sztuczne oświetlenie. Dodatkowo, uwzględniono także budowę budynku, w którym znajdą się szatnie i zaplecze sanitarne – dodaje Chłodnicki.

Korty to pierwsza inwestycja, którą miasto będzie realizować na terenach Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W ciągu kilkunastu najbliższych dni ogłoszony zostanie przetarg na wybór firmy, która opracuje koncepcję przebudowy rzeszowskich basenów.

redakcja@rzeszow-news.pl

 

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: