Reklama

Już 6 kwietnia w Rzeszowie wystartuje pierwszy Półmaraton Rzeszowski. To jedna z trzech imprez organizowanych w ramach projektu Rzeszów BIEGA 2014. Szykuje się duża impreza o międzynarodowym znaczeniu i z atrakcyjnymi nagrodami.

Bieganie staje się coraz bardziej popularne i na fali tej mody rzeszowscy biegacze skupieni przy klubie CWKS Resovia Rzeszów w Sekcji Lekkiej Atletyki zapoczątkowali inicjatywę jakiej tu jeszcze nie było. W listopadzie ub. r. zorganizowali pierwszą Rzeszowską Dychę – Bieg Niepodległości, a w tym roku zaplanowali trzy duże imprezy: 6 kwietnia odbędzie się Półmaraton Rzeszowski, 19 października Maraton Rzeszowski, a 11 listopada po raz drugi już Rzeszowska Dycha – Bieg Niepodległości. Współorganizatorem cyklu imprez jest miasto Rzeszów.

Już wiadomo, że Półmaraton Rzeszowski będzie imprezą międzynarodową. Na starcie pojawią się nie tylko zawodnicy, zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy, z całej Polski, ale także z kilkunastu innych krajów, wśród nich znakomici biegacze z Kenii. Poza biegiem głównym zaplanowano również dodatkowe atrakcje, wśród nich biegi na krótszych,  dystansach dla dzieci i młodzieży.

Dla najlepszych uczestników przygotowano wysokie nagrody pieniężne i atrakcyjne upominki rzeczowe, łączna pula nagród wynosi ok. 40 tys. zł, a liczba sponsorów biegu wciąż rośnie. Atrakcyjne nagrody i światowa śmietanka biegaczy podnosi rangę tego wydarzenia, które ma szanse na stałe wpisać się w kalendarz sportowych wydarzeń. Kwietniowy bieg będą promować znani ze świata sportu i kultury, jedną z ambasadorek jest Matylda Szlęzak-Kowal, olimpijka z Londynu.

Zapisy na pierwszą z cyklu imprez, kwietniowy Półmaraton Rzeszowski, już ruszyły. Na liście chętnych do udziału w biegu jest już ponad 150 osób. Warto pośpieszyć się z decyzją o starcie, ponieważ do końca stycznia obowiązuje promocyjna opłata wpisowa. Wszystkie informacje oraz regulamin znajdują się na stronie www.runrzeszow.pl, tam również można zgłosić się do udziału w Półmaratonie Rzeszowskim.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.