Zdjęcie: Materiały prasowe
Reklama

Rzeszowska Akademia Inspiracji to innowacyjny projekt edukacyjny realizowany dla dzieci i młodzieży szkolnej przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Obecnie uruchamiana jest kolejna edycja RAI, a zajęcia będą bezpłatne.

RAI trwa nieprzerwanie od 2014 roku. Cel? Przede wszystkim wieloaspektowa pomoc dzieciom i młodzieży na wszystkich poziomach edukacji. Wspieranie rozwoju ich najistotniejszych kompetencji, dzięki którym odkrywają swoje pasje, rozwijają kreatywność, uczą się podejmować decyzje, logicznie i analitycznie myśleć, ale także działać w zespole.

Obecna edycja RAI otrzymała dofinansowanie z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Uniwersytet Młodego Odkrywcy”. Dzięki temu dzieci i młodzież z województwa podkarpackiego już 25 lutego br. rozpoczną bezpłatne zajęcia w ramach VI edycji Rzeszowskiej Akademii Inspiracji.

Honorowym patronat nad RAI objął prezydenta Rzeszowa. – Otworzyliśmy rekrutację na wszystkie programy. O przyjęciu będzie decydowała kolejność zgłoszeń – wyjaśnia Monika Lewicka-Bułatek z biura prasowego WSIiZ i koordynator organizacyjny RAI.

Zdjęcie: Materiały prasowe
Zdjęcie: Materiały prasowe

W tej edycji zajęcia odbędą się w pięciu głównych programach wprowadzających zarówno dzieci jak i młodzież we współczesny świat. Dwa z nich skierowane są do najmłodszych uczestników: „W kreatywnym świecie” (dla dzieci od 6 lat do I klasy  szkoły podstawowej) oraz „Zostań obywatelem świata” (II-III klasa szkoły podstawowej).

Dla starszych dzieci będą „Odkryj świat nauki” (IV-VI klasa szkoły podstawowej) oraz dla młodzieży „Nastolatek w dzisiejszym świecie” (gimnazjum) i „Liczby rządzą światem” (liceum/technikum – do 16 lat). Dodatkowo dla każdej z grup przewidziano także cztery godziny zajęć z dietetyki oraz taka sama ilość z ratownictwa medycznego. Zajęcia prowadzone są w formie warsztatowej, w małych grupach (maksymalnie 16 osób).

– Każdy program to 30 godzin realizowanych w sobotnie przedpołudnia (9:25 -12:40) od lutego do czerwca br. Programy zostały opracowane przez ekspertów – praktyków, wykładowców, psychologów, nauczycieli z wieloletnim doświadczeniem. Spotkania będą odbywać się w budynku głównym WSIiZ przy ul. Sucharskiego 2 oraz w Kielnarowej, gdzie zapewniony jest bezpłatny transport – mówi Natalia Białek, dyrektor RAI.

Szczegółowy opis poszczególnych programów, trenerów oraz aktualny harmonogram można znaleźć na stronie internetowej: www.rai.rzeszow.pl

Zdjęcie: Materiały prasowe
Zdjęcie: Materiały prasowe

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.