Zdjęcie: Mały Uniwersytet Rzeszowski

Od poniedziałku (11 września) będzie można swoje pociechy zapisać na zajęcia w ramach Małego Uniwersytetu Rzeszowskiego. Komu w tym roku dopisze szczęście?

Po raz piąty rusza rekrutacja na Mały Uniwersytet Rzeszowski, który z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem małych studentów. Podobnie jak w poprzednich latach, do rekrutacji mogą przystąpić dzieci w wieku 7-12 lat, czyli uczniowie klas I-VI szkół podstawowych (baza elektroniczna zezwoli na zapisanie także uczniów, którzy rozpoczęli naukę w wieku 6 lat) oraz młodzież w wieku 13-15 lat, czyli uczniowie gimnazjum i klas VII szkół podstawowych.

Swoje pociechy będzie można zapisywać na MUR wyłącznie przez formularz internetowy, który można znaleźć TUTAJ. Będzie on aktywny od poniedziałku (11 września) od godz. 8:00 do niedzieli (17 września) do 18:00.

– Studenci MUR zostaną wyłonieni w procesie losowania spośród osób, które zapisały się w bazie elektronicznej – wyjaśnia Maciej Ulita, rzecznik prasowy Uniwersytetu Rzeszowskiego. – Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą się przekonać, że nauka nie musi być nudna – dodaje.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Zajęcia będą odbywać się w soboty i niedziele w trzech grupach wiekowych: uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej, uczniowie klas 4-6 szkoły podstawowej, gimnazjaliści i uczniowie klasy 7 szkoły podstawowej. Każda z grup ma liczyć ok. 60 osób.

Mały Uniwersytet Rzeszowski został powołany w celu promocji nauki oraz sztuki w 2013 r. Zajęcia mają rozwijać dziecięcą ciekawość, propagować edukację i zachęcać do poznawania świata.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

 

Reklama