Zdjęcie: Adam Lampart / Urząd Miasta Rzeszowa
Reklama

Pierwszy ekologiczny bazarek w Parku Papieskim w Rzeszowie odbędzie się 21 października. Weźmie w nim udział około 150 producentów żywności i rękodzieła.

– To będzie zupełna nowość w Rzeszowie – ogłosiło w poniedziałek miasto. 

Na wpuszczenie producentów płodów rolnych do Parku Papieskiego zgodzili się 29 sierpnia rzeszowscy radni. Na początku września miasto zapowiadało, że pierwszy eko-bazarek prawdopodobnie odbędzie się na przełomie września i października

Tak się jednak nie stało. W poniedziałek miasto podało, że pierwszy handel warzywami i owocami w Parku Papieskim przy al. Armii Krajowej zaplanowano na sobotę, 21 października. „Zielony bazarek” ma być otwarty raz w miesiącu – w wybraną sobotę.

– Mieszkańcy wiele razy wskazywali na potrzebę utworzenia miejsca, w którym sprzedawcy będą mogli cyklicznie spotykać się z klientami. Mam nadzieję, że bazarek na stałe wpisze się w mapę handlową Rzeszowa – mówi Jolanta Kaźmierczak, wiceprezydent Rzeszowa.

– We współpracy z Podkarpackim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Boguchwale postanowiliśmy stworzyć podobny bazar, jak w sąsiedniej gminie – dodaje Krystyna Stachowska, wiceprezydent Rzeszowa.

Swój udział w eko-bazarku zapowiedziało około 150 sprzedawców, m.in. serowarzy, wędliniarze, pszczelarze i rękodzielnicy. Klienci będą mogli zostawić swoje samochody na parkingu hipermarketu E. Leclerc. Miasto zawarło z dyrekcją sklepu porozumienie. 

Drugim nowym miejscem w Rzeszowie, gdzie można kupić zdrową żywność, jest targowisko przy ulicy Dworaka. Rolnicy mogą sprzedawać swoje produkty w piątki i soboty, w godz. 6:00-18:00. Mają do tego wyznaczone już specjalne miejsca.

Do tej pory handel warzywami i owocami odbywał się głównie na bazarze przy hali targowej, giełdzie przy ul. Lubelskiej i na mniejszych targowiskach, jak to przy ul. Staszica.

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama