Ruszył kolejny etap rozbudowy Podkarpackiego Centrum Chorób Płuc

Rozpoczął się kolejny etap rozbudowy Podkarpackiego Centrum Chorób Płuc w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 1 w Rzeszowie. Za ponad 50 mln zł.

 

Zdjęcia: KSW nr 1 w Rzeszowie 

Inwestycja przy ulicy Rycerskiej 2 ma zostać zrealizowana do końca tego roku, a otwarta najpewniej w pierwszej połowie 2024 roku. Przebudowa szpitala finansowana jest z funduszy unijnych, budżetu samorządu podkarpackiego i budżetu państwa.   

Wykonawca ma m.in. wyburzyć łącznik (segmentu B) i wybudować nowy, pomiędzy starym budynkiem głównym szpitala, a nowym budynkiem PCChP.

Jak informują przedstawiciele KSW nr 1, przebudowany zostanie też budynek gazów medycznych, zbudowana stacja transformatorowa wraz z agregatem prądotwórczym, powstaną miejsca postojowe, ciągi dla pieszych i oświetlenie.

Całość będzie kosztować blisko 40 mln zł. Na wyposażenie inwestycji, w tym roku zostanie ogłoszony osobny przetarg.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Poradnie specjalistyczne – gruźlicy i chorób płuc, alergologiczna, chirurgii klatki piersiowej, immunologiczna oraz rejestracja – tymczasowo przeniesiono do Pałacu Jędrzejowiczów, w parku przy ulicy Rycerskiej. Po zakończeniu inwestycji, wrócą do PCChP.

– To kontynuacja pierwszego etapu inwestycji, która zakończyła się w 2022 roku – mówi Damian Brud, wicedyrektor ds. administracyjnych w KSW nr 1. – Uwzględniając aktualny etap rozbudowy, cała inwestycja sięgnie około 100 mln zł – dodaje. 

W czerwcu ub. r. oddano do użytku nowy budynek przy ul. Rycerskiej. Do rozbudowanego 5-kondygnacyjnego budynku przeniesione i wyposażone zostały: Klinika Gruźlicy i Chorób Płuc z obturacyjnym bezdechem sennym oraz Klinika Pulmonologii i Chemioterapii.

W rozbudowanej infrastrukturze znalazło się także w pełni wyposażone zaplecze diagnostyczne, czyli Kliniczny Zakład Patomorfologii i Zakład Diagnostyki Laboratoryjnej oraz zaplecze techniczne, w tym trzystrefowa Centralna Sterylizacja. 

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama