Do 3 marca potrwa nabór dzieci, które już uczęszczają do miejskich przedszkoli w Rzeszowie i ich rodzice zamierzają kontynuować wychowanie przedszkolne. Nabór „pierwszoroczniaków” rozpocznie się 10 marca.

Pierwszy etap naboru do przedszkoli rozpoczął się w czwartek (25 lutego). Jak co roku, jest on przeznaczony dla dzieci, które już uczęszczały do przedszkola. Te dzieci mają pierwszeństwo do kontynuacji  wychowania przedszkolnego. Rodzicie powinni do 3 marca potwierdzić w przedszkolach, że ich dzieci nadal będą uczęszczały do placówki.

Nabór „pierwszoroczniaków” rozpocznie się 10 marca i potrwa do 25 marca. Deklaracje będzie można składać przez internet (TUTAJ) lub osobiście w przedszkolu. Nabór będzie prowadzony do 42 miejskich placówek w Rzeszowie, które mają zagwarantować 5,5 tysiąca wolnych miejsc.

Do przedszkola będą przyjmowane dzieci, które mają co najmniej 3 lata. Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa, informuje, że o kolejności  przyjmowania dzieci będzie decydować kilka czynników.

– Ustawowo pierwszeństwo mają dzieci niepełnosprawne, z wielodzietnych rodzin, samotnych rodziców i te, które są pod opieką zastępczą. Nasz regulamin mówi również o tym, że rodzice muszą płacić podatki w Rzeszowie, jeden z rodziców musi być zatrudniony i jeżeli rodzeństwo jest już w danym przedszkolu – wyjaśnia Chłodnicki.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Grupy, w jakich mają odbywać się zajęcia, będą liczyły około 25 osób. Przedszkolakami mają się też zajmować nauczyciele pomocniczy, którzy dodatkowo zostaną przydzieleni do każdej grupy.

Dzieci w przedszkolu będą mogły rozwijać swoje umiejętności językowe. Oprócz języka angielskiego maluchy będą mogły uczyć się też chińskiego. Planowane są również zajęcia z rytmiki oraz opieka logopedy.

Rodzice przedszkolaków będą mogli zostawić je na 5 godzin i nie zapłacą za to. Każda kolejna godzina dziecka w przedszkolu to dodatkowa opłata w wysokości 1 zł za godzinę. Dzienne wyżywienie malucha to 4,5 zł.

JOANNA GOŚCIŃSKA

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama