Zdjęcie: 3. PBOT

3 września w 3. Podkarpackiej Brygadzie Obrony Terytorialnej rozpoczyna się szkolenie w trybie ciągłym, a 17 września w trybie weekendowym.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Jeśli nie boisz się wyzwań i chciałbyś służyć ojczyźnie w największej i najliczniejszej brygadzie w Wojskach Obrony Terytorialnej – nie zwlekaj z podjęciem decyzji! – zachęca ppor. Magdalena Mac, rzecznik podkarpackich „terytorialsów”. 

Chętni do służby w WOT z Podkarpacia mogą wstępować w szeregi „terytorialsów”. Rozpoczął się nabór kandydatów na wrześniowe szkolenia do 3. Podkarpackiej Brygady OT, w dwóch trybach: 3 września w trybie ciągłym i 17 września – weekendowym.

Aby skorzystać ze szkolenia, należy się zgłosić się do odpowiedniego Wojskowego Centrum Rekrutacji i złożyć wniosek o powołanie. Można również skorzystać z platformy elektronicznej e-PUAP lub też skontaktować się z mobilnym rekruterem 3. PBOT.

Działa infolinia: 800 696 077 oraz strona www.rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl. Aby wstąpić w szeregi „terytorialsów”, należy mieć polskie obywatelstwo, wiek: 18-60 (63 w korpusie oficerów), być niekaranym za przestępstwa umyślne, być zdrowym fizycznie i psychicznie. 

Chcąc zostać żołnierzem terytorialnej służby wojskowej trzeba najpierw przejść przez szkolenie podstawowe. Szkolenie odbywa się w dwóch wariantach (wybór zależy od ochotnika): w trybie ciągłym (16 dni zajęć) i weekendowym (osiem 2-dniowych szkoleń).

Termin szkoleń w 3. PBOT: 4×2 dni (8 weekendów), 1×8 dni (tryb ciągły), 1×16 dni (tryb ciągły). Podsumowaniem szkolenia jest tzw. pętla taktyczna. Ostatni dzień szkolenia praktycznego stanowi dzień złożenia przysięgi wojskowej.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama