Zdjęcie: Maciej Brzana / Rzeszów News

Do 28 czerwca co najmniej 15-osobowe grupy mieszkańców Rzeszowa mogą zgłaszać swoje pomysły do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2020. 

W poniedziałek (27 maja) ruszył nabór projektów do RBO 2020. Tym razem swoje pomysły można zgłaszać do 28 czerwca, ale tylko w wersji online. Nabór trwa przy pomocy aplikacji dostępnej na stronie internetowej rbo.erzeszow.pl. Zgłoszenia projektów do realizacji może dokonać grupa 15 mieszkańców Rzeszowa.

Zgłaszający projekt nie muszą być zameldowani w Rzeszowie. Bez znaczenia jest także wiek. Problemy związane ze zgłaszaniem projektów online można sygnalizować, dzwoniąc na infolinię Urzędu Miasta na numer: 1 77 88 99 00.

Zgłoszone projekty będą weryfikowane od 1 lipca do 31 lipca br. 31 lipca poznamy listę projektów wytypowanych do głosowania. Później będzie tydzień (do 7 sierpnia) na odwołania. Głosowanie ma ruszyć 30 sierpnia i potrwa do 20 września. Listę zwycięskich projektów poznamy 30 września. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

W tym roku warto zgłosić projekty do RBO – wzrosła pula z 7,65 mln zł do 10 mln zł.  Na I kategorię, która obejmuje budowę, modernizację lub remont infrastruktury miejskiej przeznaczono 5 mln zł. W przypadku II kategorii na projekty osiedlowe – 4 mln zł. W III kategorii – projekty o charakterze społecznym, kulturalnym, oświatowym i sportowym –  1 mln zł. 

Jeśli zaś chodzi o maksymalną wartość jednego zadania, to w I kategorii jest to 1 mln zł, II kategorii – 50 tys. zł, III – 200 tys. zł. W puli 4 mln zł w drugiej kategorii jest też uwzględniony bonus dla osiedla, które najaktywniej włączy się w głosowanie projektów. Bonus w nowej edycji RBO wynosi 200 tys. zł.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama