Politechnika Rzeszowska rozpoczęła rekrutację kandydatów na studia w roku akademickim 2014/2015. Nowością jest kierunek „inżynieria medyczna”.

Politechnika Rzeszowska kształci ponad 16 tysięcy studentów na 6 wydziałach: Budownictwa i Inżynierii Środowiska, Budowy Maszyn i Lotnictwa, Chemii, Elektrotechniki i Informatyki, Matematyki i Fizyki Stosowanej oraz Zarządzania

Według rankingu tygodnika „Newsweek” PRz jest najlepszą uczelnią województwa podkarpackiego. To jedyna techniczna uczelnia w Polsce południowo-wschodniej. Zainteresowanie studiami na politechnice jest bardzo duże. Każdego roku na większości kierunków liczba kandydatów przewyższa liczbę miejsc wyznaczonych w ramach limitów przyjęć.

– Wykształcenie, które można zdobyć w Politechnice Rzeszowskiej, jest od lat bardzo cenione przez pracodawców zarówno w regionie, w kraju, jak i za granicę. Absolwenci uczelni bardzo dobrze radzą sobie na wymagającym rynku pracy, wielu z nich podejmuje zatrudnienie jeszcze podczas studiów – podkreślają przedstawiciele PRz.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Na politechnice rusza rekrutacja na nowy kierunek studiów – Inżynieria medyczna I stopnia. Zostanie uruchomiony na Wydziale Matematyki i Fizyki Stosowanej. Będzie to pierwszy na Podkarpaciu taki kierunek studiów. Studenci będą zdobywać wiedzę i doświadczenie niezbędne do tworzenia nowoczesnej technologii inżynierskiej oraz uczyć się jej zastosowania w praktyce medycznej.

Politechnika Rzeszowska poinformowała jednocześnie, że Polska Komisja Akredytacyjna przyznała bardzo dobre oceny dwóm kierunkom studiów na uczelni: „zarządzanie” (studia licencjackie i magisterskie) oraz „finanse i rachunkowość”. Następna ocena na obu kierunkach powinna nastąpić w roku akademickim 2019/2020.

Szczegóły rekrutacji na studia na Politechnice Rzeszowie na stronie: rekrutacja.prz.edu.pl.

Reklama