Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News
Reklama

Ruszyła sprzedaży biletów na mecze reprezentacji kobiet Ukrainy, która pod koniec czerwca w Rzeszowie rozegra dwa mecze eliminacji Mistrzostw Świata. 

Sprzedaż biletów uruchomiono w środę późnym wieczorem. Wejściówki można kupować za 5 zł (dla osób do 12. roku życia) i 10 zł (bilet normalny). Sprzedaż odbywa się na stronie bilety.podkarpackizpn.pl, płatności przelewem (Blue Media) lub Blikiem.

Mieczysław Golba, prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej, twierdzi, że płatne bilety wymusza ranga obu meczów oraz bardzo duży koszt ich organizacji. – Nikt na tych meczach nie chce zarabiać – zapewnia Golba. Jego zdaniem ceny biletów są symboliczne. 

Organizatorzy chcą uniknąć sytuacji z przeszłości, gdy na mecze międzynarodowe wstęp był darmowy, rezerwowano spore ilości biletów, a potem ich nie odbierano. W efekcie, ci którzy chcieli naprawdę zobaczyć mecze, na stadion nie mogli wejść. 

Gdy ktoś będzie miał świadomość zapłaty za wejściówkę, to na meczu będzie chciał się pojawić – uważa prezes Golba. 

Na Stadionie Miejskim w Rzeszowie piłkarki Ukrainy 24 czerwca zagrają z reprezentantkami Szkocji, a 28 czerwca z piłkarkami Węgier. Oba mecze odbędą się w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata kobiet, które w 2023 roku zaplanowano w Australii i Nowej Zelandii. 

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Reprezentantki Ukrainy nie mogą rozegrać spotkań w swoim kraju z powodu trwającej w nim wojny. UEFA i FIFA zdecydowały, że mecze zostaną przeniesione do Polski, a prawo do organizacji spotkań wywalczył Rzeszów. 

Przez kilka tygodni analizowano, czy i jakie będą ceny biletów. W pierwszej kolejności rezerwacja miejsc obejmuje nową trybunę wschodnią, a gdy zostanie wyczerpana pula biletów, wówczas będzie uruchomiona sprzedaż biletów na trybunę zachodnią.

Mecz Ukrainek ze Szkotkami rozpocznie się o godz. 20:15, a z Węgierkami o 20:00. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama