Zdjęcie: Materiały prasowe

Do 28 listopada br. mieszkańcy Rzeszowa mogą bezpłatnie wykonywać badania pod kątem wykrywania zakażeń wirusowego zapalenia wątroby typu C.

Badania przeprowadza samodzielny Zespół Opieki Zdrowotnej nr 1 w Rzeszowie. To wspólna akcja wraz z Urzędem Miasta w Rzeszowie w ramach projektu „Zdrowe miasta”. W badaniach mogą uczestniczyć mieszkańcy w wieku od 18 roku życia lub starsze na stałe lub czasowo zameldowane na terenie Rzeszowa.

Badania skierowane są w szczególności dla mieszkańców Rzeszowa z grup ryzyka, czyli hospitalizowanych w ciągu ostatnich 15 lat minimum jeden raz, po przebytych drobnych zabiegach medycznych w ostatnich 15 latach, bezrobotnych.

Co ważne, w badaniach nie mogą uczestniczyć osoby, u których już wcześniej zdiagnozowano zakażenie wirusem HCV oraz leczące się z tego powodu w lecznictwie ambulatoryjnym lub/i zamkniętym oraz te, które w ciągu ostatnich 12 miesięcy korzystały z tego typu programu.

W ramach programu zostanie przeprowadzone bezpłatne pobranie krwi pod kątem wykonania badań przesiewowych w kierunku wykrycia wirusa HCV we krwi (test anty-HCV). Osoby z wynikiem dodatnim na obecność przeciwciał anty HCV zostaną skierowane do lekarza POZ, by tam otrzymały skierowanie do dalszego leczenia w Poradni Chorób Zakaźnych w ramach powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego.

Bezpłatne badania rozpoczęły się 21 sierpnia i potrwają do 28 listopada br. (lub wyczerpania limitu badań). Można je wykonywać:

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– w Przychodni Specjalistycznej nr 1, ul. Hetmańska 21 (punkt poboru krwi pok. 19, poniedziałek – piątek w godz. 7.30 – 9.30),

– w Przychodni Specjalistycznej nr 3, ul. Hoffmanowej 8 a (punkt poboru krwi pok. 102, poniedziałek – piątek w godz. 7.30 – 9.30),

– w Szpitalu Miejskim im. Jana Pawła II, ul. Rycerska 4 (punkt poboru krwi, poniedziałek – piątek w godz. 8.00 – 18.00).

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama