Ruszyły bezpośrednie rejsy z Rzeszowa do stolicy Izraela. LOT zachwycony sprzedażą [FOTO]

Reklama

140 pasażerów przyleciało, 160 odleciało. W poniedziałek zainaugurowały bezpośrednie połączenia Rzeszowa z Tel Avivem, które obsługują Polskie Linie Lotnicze LOT.

 

Boeing 737-800 z 160 pasażerami na pokładzie wystartował z Jasionki do stolicy Izraela kilka minut po godz. 6:00 rano. Wcześniej, bo w niedzielę tuż przed północą, przylecieli pierwsi turyści i pielgrzymi z Izraela – 140 osób. Jak na inauguracyjne połączenie, to świetne wyniki, co potwierdził nam Adrian Kubicki, rzecznik LOT-u. W Boeingu, który obsługuje trasę Rzeszów – Tel Aviv, jest 186 miejsc.  

– Jesteśmy w pełni usatysfakcjonowani tym, jak sprzedaje się to połączenie. Pierwszy rejs pokazał, że połączenie Rzeszów – Tel Aviv było „strzałem w dziesiątkę”, zarówno dla pasażerów z Podkarpacia, którzy mogą odlecieć do słonecznego Izraela, jak i Izraelczyków, dla których Podkarpacie jest szczególnym miejscem pod względem religii i tradycji – mówi nam Adrian Kubicki.

Pasażerowie inauguracyjnego lotu do Tel Avivu otrzymali publikację dr. Mateusza Szpytmy, wiceprezesa Instytutu Pamięci Narodowej – „The risk survival”, w której przedstawia losy Polaków i Żydów w Polsce okupowanej przez Niemców podczas II wojny światowej. 

– Dla nas ważnym jest, aby dotrzeć na wszystkie możliwe sposoby do tych, którzy mają niewielką wiedzę na temat tego, co działo się w Polsce, na Podkarpaciu w czasie II wojny światowej. Także tą grupą są Żydzi, którzy do Rzeszowa przylatują – mówił Mateusz Szpytma.

– Każdy naród patrzy na historię z własnej perspektywy. Warto jednak poznawać swoją historie nawzajem. W ten sposób możemy pokazać, że ta historia, choć straszna dla narodu żydowskiego, była tragiczna także dla naszego – dodał wiceprezes IPN. 

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Pasażerowie na trasie Rzeszów – Tel Aviv mogą latać raz w tygodniu – w każdy poniedziałek. Lądowanie w stolicy Izraela jest o 11:50. Najtańsze bilety w obie strony kosztują mniej niż 350 zł, lot trwa ok. 3,5 godziny – To połączenie będzie dużym sukcesem – przewidują przedstawiciele LOT-u. Podobnie uważają władze Podkarpacia. 

– Popularność ruchu pielgrzymkowego do Ziemi Świętej nie słabnie, dlatego pielgrzymi z Podkarpacia i nie tylko, zyskali bardzo wygodne połączenie – twierdzi Bogdan Romaniuk, członek zarządu województwa podkarpackiego. 

Loty do Tel Avivu to nie jedyna nowość w tym roku w Jasionce. LOT od 29 kwietnia uruchomi bezpośrednie połączenie do Nowego Jorku (lotnisko Newark), raz w tygodniu – w każdą niedzielę.  

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama