Ruszyły loty do Mediolanu. Co jeszcze w zimowym rozkładzie lotów z Jasionki?

Dwie nowości są wśród 13 kierunków zimowych lotów z Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka. Tygodniowo będzie ponad 60 rejsów.

 

Zdjęcia: Łukasz Ożóg / Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka

W sobotę, 4 listopada, zgodnie z zapowiedziami, Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomiły połączenia do włoskiego Mediolanu. Na pasażerów czekały słodkie niespodzianki. Rejsy będą raz w tygodniu, pasażerowie będą podróżować Embraerami. 

Drugą nowością w zimowym rozkładzie lotów z Jasionki będą czartery do Marsa Alam, miejscowości wypoczynkowej w południowo-wschodnim Egipcie położonej nad Morzem Czerwonym. Loty rozpoczną się 21 grudnia.

Embraery LOT-u będą najczęściej gościć na podrzeszowskim lotnisku. W zimowym rozkładzie lotów, który potrwa do 30 marca 2024 roku, do Warszawy (lotnisko Chopina) od listopada do marca będą kursować 28 razy w tygodniu (3-5 rejsów dziennie). 

Innym międzynarodowym portem przesiadkowym jest Monachium, dokąd nadal latać będą samoloty Lufthansy. Wizz Air zaś zaplanował na zimę dwa połączenia w tygodniu z Jasionki – do Rzymu. To drugi z włoskich kierunków.

Spośród wszystkich 13 tras, sześć obsłuży Ryanair, który utrzymał swoją dotychczasową ofertę. Irlandzkimi liniami można polecieć do Londynu (Stansted i Luton), Manchesteru, Bristolu oraz East Midlands w Wielkiej Brytanii, a także do Dublina.

Dodatkowo w okolicy świąt Bożego Narodzenia Ryanair zwiększy częstotliwość lotów do Bristolu i East Midlands (po trzy więcej) oraz Manchesteru (sześć więcej).

Oprócz rejsów regularnych, Jasionka a we współpracy z biurami podróży Anex, Coral Travel i JoinUp! proponuje pasażerom loty czarterowe do egipskich kurortów – Hurghady. Marsa Alam i Sharm El Sheikh.

Loty na sezon zima 2023/2024:

Ryanair:

– Dublin (Irlandia) – we wtorki i soboty

– Bristol (Wielka Brytania) – w poniedziałki i soboty

– East Midlands (Wielka Brytania) – w poniedziałki i soboty

– Londyn Stansted (Wielka Brytania) – codziennie

– Londyn Luton (Wielka Brytania) – w czwartki i niedziele

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Manchester (Wielka Brytania) – we wtorki i soboty

Wizz Air:

– Rzym (Włochy) – we wtorki i soboty

PLL LOT:

– Mediolan (Włochy) – w soboty

– Warszawa – codziennie

Lufthansa:

– Monachium (Niemcy) – codziennie

Czartery:

– Hurghada (Egipt)

– Marsa Alam (Egipt), od 21 grudnia

– Sharm El Sheikh (Egipt)

Jak poinformował Waldemar Mazgaj, rzecznik Portu Lotniczego w Jasionce, od początku 2023 roku z lotniska z Jasionce skorzystało ponad 890 tys. pasażerów, co już jest najlepszym wynikiem w historii portu.

(pol)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama