Ruszyły loty z Jasionki do Czarnogóry. Pierwszy samolot niemal pełny

176 pasażerów poleciało w czwartek na wakacje pierwszym rejsem z Jasionki do Podgoricy. Tradycyjnie uczczono go salutem wodnym.

 

Zdjęcia: Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka

Stolica Czarnogóry to kolejna nowość w siatce połączeń podrzeszowskiego lotniska tegorocznego lata. Z Jasionki można latać do ponad 20 miast w 12 krajach. 

Pierwszy Airbus A320 zabrał na pokład niemal komplet, 176 pasażerów. Touroperator połączenia Rego-Bis, który sprzedaje nie tylko pełne pakiety wakacyjne, ale też same loty do Podgoricy, jest bardzo zadowolony z takiego wyniku.

– Coraz więcej turystów chce odkrywać uroki tego pięknego kraju. Zaoferowaliśmy naszym klientom połączenia do Czarnogóry nie tylko z Katowic, ale również i z Rzeszowa – mówi Estera Sobalkowska, dyrektorka ds. produktu w Rego-Bis.

Jasionka jest drugim polskim lotniskiem, który korzysta z usług Rego-Bis, specjalizującego się w lotach na Bałkany. Pierwszy rejs uczczono salutem wodnym od lotniskowej straży pożarnej oraz upominkami od biura podróży i lotniska.

–  Mieszkańcy Podkarpacia stają przed możliwością odkrywania wspaniałej i wciąż tajemniczej Czarnogóry – uważa Michał J. Wichrowski, założyciel PMA Aviation i przedstawiciel Air Montenegro w Polsce, które obsługuje połączenie do Podgoricy. 

Adam Hamryszczak, prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka, mówi, że dwugodzinny lot samolotem jest świetną alternatywą do długich podróży samochodem. – Lepiej ten czas wykorzystać na wypoczynek na urokliwych plażach z widokiem na góry – zachęca

Kolejne rejsy do Podgoricy planowane są na czwartki, do 28 września. Latem z Jasionki czarterowe loty są do Czarnogóry, Turcji, Grecji, Bułgarii, Albanii, a regularne połączenia do USA, Włoch, Chorwacji, Irlandii, Niemiec, Wielkiej Brytanii i Gdańska.

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama