Ruszyły przygotowania do sezonu ogródkowego. Na Rynku rozstawiają parasole [FOTO]

Zgodnie z zapowiedziami, w czwartek (13 kwietnia) restauratorzy zaczęli rozstawiać parasole na rzeszowskim Rynku. Sezon rusza w najbliższą sobotę.

 

Zdjęcia: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Na Rynku, podobnie jak w ubiegłych latach, będą 33 ogródki, najwięcej będzie ich miał Bristol – 6. Sezon ogródkowy potrwa do końca września z opcją przedłużenia do października. Restauratorzy w tym roku zapłacą więcej za wynajem powierzchni Rynku. Za metr kwadratowy dzienna stawka wzrosła ze 1,20 zł do 1,60 zł

Termin rozstawiania parasoli miasto wyznaczyło na 13 i 14 kwietnia. Słoneczna pogoda sprzyja pracom, w czwartek pojawiły się pierwsze ekipy, które rozkładają parasole i zielone wykładziny. Parasole, wzorem minionych lat, będą w kolorze ecru. Do aranżacji ogródka restauratorzy mogą też wykorzystać żywe kwiaty. 

Oficjalnie sezon ogródkowy na Rynku rozpocznie się w sobotę, 15 kwietnia. W poprzednich latach bywały dni, w których ogródki, na polecenie miasta, zamykano z uwagi na odbywające się na Rynku uroczystości państwowe i kościelne. – W tym roku prawdopodobnie tak nie będzie – mówi Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama