Zdjęcie: Kamil Pudełko / Rzeszów News
Reklama

Od 11 maja można zapisywać drużyny do udziału w dziesiątej biznesowej sztafecie charytatywnej Poland Business Run, by pomóc osobom z niepełnosprawnościami narządów ruchu.

Do tej pory biegacze pokonali już ponad pół miliona kilometrów i wsparli 599 osób z niepełnosprawnościami. Dla kogo pobiegną w tym roku? 11 maja ruszyła rejestracja drużyn na Poland Business Run 2021, czyli biznesową sztafetę charytatywną, która wspiera osoby z niepełnosprawnościami narządów ruchu.

Tegoroczny bieg z uwagi na pandemię odbędzie się w formule wirtualnej, czyli bez wytyczonych tras i imprez w największych miastach Polski. Zastąpią je indywidualne 4-kilometrowe ścieżki biegaczy i realizowany z Krakowa streaming live, podczas którego organizatorzy będą na bieżąco relacjonować wyniki.

Pomysł biznesowego biegu charytatywnego zrodził się w Krakowie i tam też w 2012 roku sztafeta pobiegła po raz pierwszy. Rok później impreza odbywała się już w trzech miastach, a jej trzecia edycja w pięciu. W 2019 roku zaangażowanych było już dziewięć miast, w tym Rzeszów. Z roku na rok liczba osób, którym biegacze pomagają, rośnie. 

– Po cichu marzy nam się na dziesiąte urodziny stu beneficjentów tej edycji – mówi Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run. – Warto przy tej okazji wspomnieć też, że wciąż mogą się do nas zgłaszać osoby szukające dofinansowania na sprzęt, rehabilitację lub inną pomoc – dodaje. 

Komu biegacze „wybiegają” pomoc?

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Lista osób, które potrzebują pomocy PBR 2021, powoli rośnie. Wśród nich są także osoby z Rzeszowa: Jarosław Żarów oraz Jan Mroczka. Panu Jarosławowi amputowano lewą nogę w wyniku choroby miażdżycowej. W ub. r. fundacja pomogła mu kupić protezę, a w tym roku chce mu sfinansować rehabilitację w Centrum Rehabilitacji Znowu w Biegu.

Nogę Jana Mroczka amputowano z powodu zakrzepicy tętniaka. Odkąd został osobą niepełnosprawną za główny cel postawił sobie jak najszybszy powrót do sprawności. Umożliwi mu to turnus rehabilitacyjny sfinansowany przez Fundację Poland Business Run.

Jak się zapisać na bieg?

Rejestracja potrwa do 31 maja. By wziąć udział w sztafecie, trzeba zarejestrować się lub zalogować na swoje konto na stronie www.polandbusinessrun.pl, uzupełnić dane do faktury oraz zgłosić drużynę, podając dane przynajmniej jednego biegacza (imię, nazwisko, e-mail, data urodzenia). Informacje o pozostałych zawodnikach należy uzupełnić w ciągu 14 dni.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama