Do 19 września trwają zgłoszenia uczestników drugiej edycji Festiwalu Piosenki o Rzeszowie. Odbędzie się on 2 października na rzeszowskim Rynku.

Pierwsza edycja Festiwalu Piosenki o Rzeszowie odbyła się 30 listopada ub. r. Grand Prix im. Jana Pakosławica zdobył Hubert Reczek z Jasielskiego Domu Kultury.

Rzeszowski Dom Kultury wspólnie z Towarzystwem Przyjaciół Rzeszowa oraz Urzędem Miasta Rzeszowa organizują drugą edycję festiwalu. Jego głównym celem jest popularyzacja istniejących piosenek o mieście oraz zachęcenie artystów do tworzenia nowych utworów muzycznych o tematyce rzeszowskiej.

Organizację Festiwalu Piosenki o Rzeszowie poprzedziło wydanie w 2014 r. płyty muzycznej pt. „Zakochani w Rzeszowie”.

W festiwalu mogą wziąć udział soliści, duety oraz zespoły muzyczne. Swoje zgłoszenia wraz z nagranym utworem muzycznym o tematyce rzeszowskiej mogą przesyłać do 19 września.

– Regulamin festiwalu dopuszcza zarówno wykonanie istniejących utworów muzycznych o Rzeszowie, jak i zaprezentowanie w pełni autorskich piosenek o mieście – wyjaśnia Daniel Czarnota z Rzeszowskiego Domu Kultury.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Szczegółowe informacje, regulamin oraz karta zgłoszenia dostępne sa na stronie www.rdk.rzeszow.pl

Finalistów festiwalu wyłoni pięcioosobowa komisja w składzie: Małgorzata Boć (wokalistka), Jakub Borowiec (muzyk), Bożena Stasiowska-Chrobak (dyrygent, wykładowca Wydziału Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego), Jerzy Dynia (muzyk, dziennikarz muzyczny) oraz Aneta Radaczyńska (dyrektor Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Rzeszowa).

Finał Festiwalu Piosenki o Rzeszowie odbędzie się 2 października br. na rzeszowskim Rynku. Na scenie wystąpią wszyscy zakwalifikowani wykonawcy oraz gwiazda wieczoru, której nazwisko mieszkańcy poznają już niebawem.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

 

Reklama