Zdjęcie: Materiały prasowe
Reklama

Od końca października br. irlandzka linia lotnicza Ryanair uruchamia z podrzeszowskiej Jasionki nowe połączenie. Pasażerowie będą mogli latać do Glasgow dwa razy w tygodniu.

Ryanair uruchamia loty na szkockie lotnisko Glasgow-Prestwick. Michał Tabisz, prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka, twierdzi, że nowa trasa to odpowiedź na liczne sygnały ze strony pasażerów podróżujących z Podkarpacia i sąsiednich regionów na północ Wielkiej Brytanii.

– Cieszę się, że Ryanair wyszedł naprzeciw tym oczekiwaniom i wierzę, że loty z Rzeszowa do Glasgow będą równie popularne, jak nasze połączenia z Londynem, Manchesterem czy Bristolem – mówi Michał Tabisz.

– W zimowym rozkładzie lotów znajdzie się 7 tras łącznie, a wśród nich popularne i chętnie wybierane na wyjazdy weekendowe miasta jak Dublin, Londyn czy Manchester – zapowiada Olga Pawlonka, odpowiedzialna za sprzedaż i marketing w Ryanair.

Irlandzki przewoźnik jest także zadowolony z wyników sprzedaży na lato 2017. Odnotował rekordowy poziom rezerwacji lotów z i do Rzeszowa, choć dokładnych danych nie zdradza.

Ryanair twierdzi, że może sobie pozwolić na obniżenie cen biletów. Promocyjne ceny biletów z Rzeszowa do Glasgow zaczynają się od 119 zł. Rezerwacja na ryanair.com. Do Glasgow będzie można latać dwa razy w tygodniu. Przewoźnik nie podał na razie, w jakie dni. 

Z lotniska w Jasionce w ramach regularnych połączeń pasażerskich można dotrzeć do Warszawy (10 rejsów tygodniowo), Londynu i Monachium (codziennie) oraz Berlina, Dublina, Manchesteru, Bristolu i East Midlands, oraz w sezonie letnim na grecką wyspę Korfu. Połączenia obsługują: PLL LOT, Lufthansa i Ryanair.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.