Zdjęcie: Pixabay.com

Do Zadaru loty przez ostatnie trzy lata obsługiwały Polskie Linie Lotnicze LOT. W przyszłym roku narodowego przewoźnika w Jasionce zastąpi Ryanair. 

Nowa trasa irlandzkich linii to efekt wielomiesięcznych rozmów władz Portu Lotniczego w Jasionce z przewoźnikami. Chorwacja należy do jednych z najbardziej oczekiwanych
i popularnych kierunków wśród pasażerów podrzeszowskiego lotniska. 

– Mocno zabiegaliśmy o poszerzenie oferty lotów nad Adriatyk – mówi Adam Hamryszczak, szef portu w Jasionce. – Województwo podkarpackie łączy z regionem Zadaru wieloletnia, dobra współpraca – podkreśla. 

Zadar nie jest nowym kierunkiem z Jasionki. Przez ostatnie trzy lata połączenia na tej trasie obsługiwały Polskie Linie Lotnicze LOT. Samoloty Bombardier Q400, raz w tygodniu, zabierały na pokład nie więcej niż 80 pasażerów.

Oferta Ryanaira jest lepsza. Zwiększy się zarówno liczba lotów, jak i liczba miejsc w samolotach. Od czerwca 2023 roku loty nad Adriatyk będą dwa razy w tygodniu – we wtorki i piątki – Boeingami 737, mogącymi pomieścić ok. 190 osób.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Blisko słonecznych plaż

Chorwacja to bardzo popularny kierunek wśród podróżnych z południowo-wschodniej Polski.
W minionych latach z lotniska w Jasionce można było latać również do Splitu i Rijeki, jednak największym zainteresowaniem cieszył się wspomniany Zadar.

– To miasto z dużą ilością zabytków, atrakcji i wyjątkowych miejsc oraz z bliskością słonecznych plaż – reklamują przyszłoroczne połączenie przedstawiciele Jasionki. W 2016 r. Zadar zdobył nagrodę najlepszego europejskiego miasta, pokonując m.in. Madryt i Paryż. 

Trasy sezonowe uzupełniają całoroczną ofertę Ryanaira. Pasażerów z Jasionki wozi na sześciu trasach: do Londynu (Stansted – codziennie, Luton – dwa razy w tygodniu), Dublina (3 razy w tygodniu), Manchesteru, Bristolu i East Midlands (po 2 razy w tygodniu).

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama