Zdjęcie: Pixabay

Dwa razy w tygodniu będzie można latać w tym roku z Rzeszowa do hiszpańskiego miasta Alicante. Rejsy ruszają 3 kwietnia. 

Alicja Wójcik-Gołębiowska z Ryanaira mówi nam, że loty będą w środy i soboty. Z Alicante wylot zaplanowano na godz. 6:00 rano, przylot do Jasionki o 9:20. Wylot z Jasionki przewidziano o 9:45, a przylot do Alicante o 13:10. Lot potrwa 3 godziny i 20 minut. 

– Połączenia będą obsługiwane przez Boeingi 737, które na pokład zabierają ponad 200 pasażerów – mówi nam Wójcik-Gołębiowska. – Bilety można „upolować” w cenie już od około 200 zł w jedną stronę – dodaje. Bilety są już na ryanair.com. 

Alicante znajduje się w południowo-wschodniej części Hiszpanii, we Wspólnocie Walenckiej nad Morzem Śródziemnym, na wybrzeżu Costa Blanca.

W letnim rozkładzie Ryanaira z Jasionki w 2024 roku będzie osiem tras: Alicante (Hiszpania), Zadar (Chorwacja), Dublin (Irlandia), Londyn (Stansted i Luton), Manchester, East Midlands, Bristol (Wielka Brytania). 

– Obserwujemy stały wzrost zainteresowania naszymi trasami do i z Jasionki, dlatego zwiększyliśmy naszą ofertę do ośmiu tras – twierdzi Alicja Wójcik-Gołębiowska. 

Z okazji walentynek, Ryanair sprzedaje 14 lutego bilety z 14-procentowym rabatem na podróże z i do Rzeszowa – od lutego do maja. Promocja trwa do północy, wyłącznie na www.ryanair.com.

Ryanair od lat jest wiodącym przewoźnikiem dla portu w Jasionce. Stanowi obecnie jedną trzecią całego ruchu pasażerskiego. – To prawie 340 tys. pasażerów obsłużonych w 2023 r. wśród rekordowego miliona – mówi Bartosz Górski, wiceprezes portu.

Władze lotniska twierdzą, że są gotowe na to, by Ryanair otworzył w Jasionce swoją bazę. Irlandzki przewoźnik w Jasionce jest od października 2005 roku. Do tej pory przewiózł  prawie 5,5 mln pasażerów.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama