Zdjęcie: Materiały prasowe

Siatka połączeń lotniska w Jasionce poszerzy się o bezpośrednie połączenie z kolejną europejską stolicą. Wiosną 2018 roku Ryanair uruchomi loty z Rzeszowa do Aten.

Połączenie z Jasionki do stolicy Grecji wystartuje 16 maja i realizowane będzie raz w tygodniu – w każdą środę.

– Grecja jest najpopularniejszym krajem na południu Europy odwiedzanym przez podróżnych korzystających z naszego lotniska. W 2016 roku ten kierunek wybrało ponad 15 tysięcy pasażerów, a do końca września br. ich liczba przekroczyła już 20 tysięcy. Nowe połączenie do Aten, a także zapowiadany rozwój ruchu czarterowego w 2018 roku oznaczają jeszcze bardziej dynamiczny wzrost liczby obsłużonych pasażerów – przewiduje Michał Tabisz, prezes Portu Lotniczego „Rzeszów-Jasionka”.

– To kolejne połączenie z Rzeszowa, po wcześniej ogłoszonej trasie do Burgas. Połączenie to jest częścią rozkładu lotów na lato 2018 – powiedziała Olga Pawłonka z Ryanaira.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Połączenie z Atenami jeszcze w środę znajdzie się w sprzedaży na stronie internetowej www.ryanair.com. Ryanair wprowadza do sprzedaży bilety od 106 zł na podróż od 10 maja do 14 czerwca 2018 r. Bilety w promocyjnej cenie dostępne są na stronie przewoźnika do piątku 13 października do północy.

Oprócz nowo ogłoszonego połączenia w ramach regularnych połączeń pasażerskich z lotniska „Rzeszów-Jasionka” można dotrzeć do Warszawy, Londynu i Monachium, Glasgow, Dublina, Manchesteru, Bristolu i East Midlands, oraz w sezonie letnim na Burgas i Korfu. Połączenia obsługują: PLL LOT, Lufthansa i Ryanair.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama