Zdjęcie: Materiały prasowe

Zła wiadomość dla pasażerów lotniska w Jasionce. Do 28 marca br. nie będzie można latać do Wielkiej Brytanii. 

Połączenia zawiesił irlandzki Ryanair. Zakaz lotów z Polski do Wielkiej Brytanii obowiązuje od 22 grudnia ub. r. Początkowo miał on trwać do 6 stycznia, potem polski rząd zakaz przedłużył do 13 stycznia.

Okazuje się, że Ryanair postanowił przerwę przedłużyć aż do 28 marca. Lotów do Wielkiej Brytanii w tym czasie nie będzie z ośmiu polskich lotnisk: Szczecina, Bydgoszczy, Olsztyna, Łodzi, Lublina, Katowic i właśnie z Rzeszowa (Jasionka).

Z Jasionki nie będzie lotów do Londynu (Luton i Stansted), Bristolu, East Midlands, Dublina i Manchesteru. Obecnie w systemie rezerwacyjnym Ryanaira są połączenia od 28 marca do Londynu: trzy do Luton (wtorki, czwartki i soboty) i 9 do Stansted (przez cały tydzień, z czego w środy i niedziele po dwa rejsy).

Na razie nie wiadomo, czy po 28 marca wrócą pozostałe połączenia na wyspy i w jakim zakresie. W tej chwili Jasionka obsługuje tylko połączenie krajowe do Warszawy (PLL LOT). Już wiadomo, że w styczniu nie będzie dwóch połączeń: 19 i 26. 

Ponadto, 9 stycznia odbył się ostatni rejs do Eindhoven. Połączenia do tego holenderskiego miasta 15 grudnia uruchomił Wizzair. W tym czasie węgierski przewoźnik przewiózł na tej trasie ponad 600 pasażerów. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Średnie obłożenie wynosiło ok. 50 procent samolotu, co w dobie pandemii jest bardzo dobrym wynikiem – ocenia Szymon Taranda, rzecznik Portu Lotniczego w Jasionce. 

Połączenia do Eindhoven wrócą 2 marca, też będą dwa razy w tygodniu (wtorki i soboty), ale zmienią się godziny rejsów. Dotychczas Airbusy w Jasionce lądowały o 14:15, odlatywały o 14:50. Od 2 marca będzie to odpowiednio: 11:05 i 11:40. 

Mimo zapowiedzi, 21 lutego nie wrócą też połączenia do Monachium, obsługiwane przez niemiecką Lufthansę. Loty do stolicy Bawarii już raz były przesuwane – z 25 października na 21 lutego. Teraz okazuje się, że rejsy do Monachium mają wrócić 28 marca. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama