Reklama

Rynek nieruchomości w Rzeszowie

Sytuacja na rynku nieruchomości w Rzeszowie drastycznie się zmienia. W tym mieście buduje się coraz więcej mieszkań, a ich ceny znaczącą idą w górę. Sprawdzamy, jak dokładnie przedstawia się sytuacja na rynku nieruchomości w Rzeszowie.

W Rzeszowie ciężko szukać spójności w architekturze. Do takiej sytuacji doszło w wyniku prężnego i intensywnego rozwoju miasta. W dodatku liczba mieszkańców Rzeszowa stale rośnie, a zatem powstaje coraz więcej inwestycji deweloperskich. Na przestrzeni kilku ostatnich lat zabudowa Rzeszowa bardzo się zmieniła. Na dawnych pustych terenach pojawiły się bardzo wysokie budynki, a w 2021 roku ma zostać ukończony najwyższy z nich liczący około 80 metrów wysokości. Liczba sprzedanych mieszkań utrzymuje się na wysokim poziomie. Stale pojawiają się plany nowych inwestycji. Postanowiliśmy sprawdzić, jak obecnie wygląda oferta deweloperów na rynku nieruchomości w Rzeszowie.

Nowe inwestycje powstają na terenie całego miasta

Nowych mieszkań w Rzeszowie stale przybywa. Dlatego warto przyjrzeć się dokładnej liczbie powstających inwestycji mieszkaniowych oraz ich rozmieszczeniu. Na terenie miasta znajduje się 17 gotowych inwestycji, w których jeszcze są dostępne mieszkania. Najwięcej z nich zlokalizowanych jest w okolicy Nowego Miasta i rzeki Wisłok. W dodatku w trakcie budowy jest 20 kolejnych inwestycji, które znajdują się na terenie całego miasta.

Nowe nieruchomości powstają w całym Rzeszowie, więc osoby szukające mieszkania bez problemu znajdą lokalizację spełniającą ich wymagania. Jednak największe skupisko inwestycji mieszkaniowych występuje wokół Nowego Miasta, w okolicy rzeki Wisłok, a także przy drodze krajowej 94.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Rzeszów już dawno przestał być tanim miastem

Wiele osób może mieć mylne wrażenie, że mieszkania w Rzeszowie mogą być bardzo tanie. Jednak inwestycje w ścianie wschodniej już dawno zdrożały. Rzeszów nie jest wyjątkiem – obecna średnia to 5426,1 zł/mkw. Natomiast w popularnych lokalizacjach można znaleźć lokum nawet w kwocie 7,5-8 tys. zł/mkw. Dodatkowo ceny mieszkań stale rosną.  

Wystarczy tylko porównać dwa pierwsze kwartały tego roku, aby zobaczyć znaczące zmiany na rynku nieruchomości w Rzeszowie. Na początku roku średnia cena za mkw. wynosiła 5404,12, natomiast w kwietniu wzrosła już do 5426,1. Cały czas dostępne są jednak mieszkania, w których cena za mkw. wynosi mniej niż 4500 zł (I kwartał 80, II kwartał 88), a także poniżej 5000 zł (I kwartał 186, II kwartał 136). Liczba lokali mieszczących się w średniej cenie za mkw. cały czas spada z 315 do 238. Natomiast dostępność najdroższych mieszkań nie ulega zmianie.

Jak wygląda dostępność popularnych metraży? Na początku roku ogólna liczba dostępnych nieruchomości wynosiła 1550, która spadła do 1379, a średni metraż wzrósł z 61,2 do 63,67. Inwestorzy cały czas stawiają na popularne metraże o powierzchni 35-80 m2 (I kwartał 1294, II kwartał 1115). Natomiast najwięcej dostępnych jest mieszkań 3-pokojowych, które cieszą się również dużą popularnością wśród kupujących.

Materiał przygotowany przez eksperta portalu RynekPierwotny.pl

Reklama