Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News
Reklama

O polskim i podkarpackim rynku pracy w obliczu koronawirusa w najbliższą środę (20 maja) dyskutować będą eksperci z Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie podczas kolejnej debaty online „Rynek pracy w Polsce w obliczu koronawirusa”.

Pandemia koronawirusa wpływa na rynek pracy na całym świecie. Wiele krajów już odnotowuje rekordowy wzrost liczby bezrobotnych. A jak wygląda sytuacja w Polsce oraz na Podkarpaciu? Gdzie miejsca pracy znikają, a gdzie mogą się pojawić?

W Polsce rynek pracy wykonał widoczny zwrot – z rynku pracownika na rynek pracodawcy. Pracownicy, którzy do tej pory dyktowali swoje warunki, dziś boją się utraty swoich miejsc pracy. Wszyscy liczą na krótkoterminowy wpływ pandemii na biznes i powrót do normalności. Na razie jednak sytuacja pogarsza się z dnia na dzień.

Jeśli nic się nie zmieni – pracę mogą stracić setki tysięcy ludzi… Kto najmocniej ucierpiał przez pandemię? Jak i gdzie szukać pracy w dobie kryzysu? Jakie umiejętności mogą być obecnie najbardziej przydatne? Czy i jak przedsiębiorcy mogą obecną sytuację wykorzystać dla rozwoju swoich biznesów?

O polskim i podkarpackim rynku pracy w obliczu koronawirusa w środę (20 maja) dyskutować będą eksperci z Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie podczas kolejnej debaty online: „Rynek pracy w Polsce w obliczu koronawirusa”.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Moderatorem debaty będzie dr Joanna Podgórska, prodziekan Kolegium Zarządzania WSIiZ ds. Kierunku Zarządzanie (sektor opieki zdrowotnej,  rynek walutowy). W internetowej debacie wezmą udział: dr Mirosława Braja (ekonomia międzynarodowa, ekonomika gospodarki żywnościowej oraz zakres potencjału rynkowego), dr Tomasz Skica(finanse publiczne), dr Robert Pater(rynek pracy).

Debata odbędzie się 20 maja o godz. 17:00. Będzie ona na żywo transmitowana na facebookowym profilu WSIiZ

Oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama