Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Ponad 8,1 tys. zł trzeba zapłacić za metr kwadratowy rzeszowskiego mieszkania. To niemal 1,5 tys. zł więcej niż w styczniu bieżącego roku! 

Jeszcze w styczniu 2021 r. portal RynekPierwotny.pl informował, że średni poziom cen za m kw. w stolicy Podkarpacia wynosi 6,7 tys. zł. W ciągu dziesięciu miesięcy cena wzrosła o 22 procent, osiągając w listopadzie kwotę 8147 zł za m kw.

Z czego wynika tak duży wzrost cen, a w porównaniu do października wręcz skokowy? Większość wprowadzonych w listopadzie ofert charakteryzuje się średnimi cenami za m kw. powyżej 9 tys. zł.

Mimo wzrostu cen chętnych na zakup mieszkania nie brakuje. W porównaniu z innymi miastami ceny w Rzeszowie są wciąż umiarkowane, a oferta lokali pozwala znaleźć nieruchomość „na każdą kieszeń”.

– Stolica innowacji przyciąga zarówno młodych ludzi, jak i rodziny z dziećmi. Potwierdza to obserwacja typów najchętniej kupowanych mieszkań – twierdzi portal RynekPierwotny.pl.

Jakie lokale sprzedają się w Rzeszowie?

Rzeszowianie najchętniej kupują dwu- i trzypokojowe „M”. Najmniejszą popularnością cieszą się kawalerki. Z czego to wynika? Cena za m kw. jest w dużym stopniu zależna od metrażu mieszkania. Im mniejsze mieszkanie, tym wyższa kwota za m kw.

Dlatego też mniejsze mieszkania w ostatecznym rozrachunku nie są dużo tańsze niż te o większej liczbie pokoi. Średnie i duże „M” mają też większy potencjał. Doceniane są przede wszystkim w sytuacji, gdy powiększa się rodzina, lub gdy chcemy je wynająć.

Od początku roku w Rzeszowie sprzedano ponad 1200 mieszkań. W tym czasie deweloperzy wprowadzili ich niemal tyle samo.

Duże zainteresowanie mieszkaniami sprawia, że na wymarzony lokal w Rzeszowie trzeba odrobinę poczekać. 45 procent ofert ma przewidziany termin oddania mieszkania do użytkowania na 2022 rok. Na 41 proc. lokali trzeba poczekać jeszcze o rok dłużej.

Oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama