Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News
Reklama

Coraz bliżej święta, coraz bliżej Jarmark Bożonarodzeniowy i Miasteczko Świąteczne na płycie Rynku. – Ubiegłoroczne Miasteczko było „strzał w dziesiątkę” – mówią w Estradzie Rzeszowskiej. W tym roku Rynek również zostanie zaczarowany świątecznymi ozdobami i regionalnymi smakołykami.

Już po raz drugi na rzeszowskim Rynku stanie Miasteczko Świąteczne. Podobnie jak w ubiegłym roku wydarzeniu będzie towarzyszył Jarmark Bożonarodzeniowy, do którego zainteresowani wystawcy mogą się zgłaszać do 14 listopada.

Aby wziąć udział w jarmarku swoje zgłoszenie należy wysłać na adres:: swiatecznemiasteczko.rz@gmail.com w temacie wpisując „Jarmark Bożonarodzeniowy 2016”. Formularz dostępny jest TUTAJ.

– Ubiegłoroczne Miasteczko Świąteczne było „strzałem w dziesiątkę” – uważa Marcin Dziedzic, dyrektor Estrady Rzeszowskiej.

– Ludziom się to bardzo spodobało, a do tego ożywiło Rynek i spowodowało, że mieszkańcy zyskali kolejna okazję, aby się spotkać – dodaje.

Na płycie Rynku w minionym okresie przedświątecznym stanęło 20 domków wystawienniczych, w których sprzedawcy oferowali wówczas wyjątkowe produkty, np. czekoladowy zestaw narzędzi, czekoladowe podkowy czy miecze w rzeczywistych rozmiarach.

Nie zabrakło też takich produktów jak kiełbasy, pieczywo lub podgrzewane sery wiejskie.
Wśród proponowanych produktów znalazły się również ekologiczne kosmetyki oraz bożenarodzeniowe ozdoby jak np. ręcznie robione anioły czy  drewniane pudełeczka z wygrawerowanymi życzeniami świątecznymi.

– Chcemy, podobnie jak w ubiegłym roku, stoiska podzielić na trzy działy: regionalne kulinaria, gadżety i ubrania oraz ozdoby świąteczne – wyjaśnia dyrektor Estrady.

A co z wydarzeniami towarzyszącymi, których w tamtym roku nie brakowało?

– Z pewnością nie zabraknie takich rzeczy jak gry i zabawy dla dzieci, spotkania z Mikołajem oraz Wigilii z udziałem prezydenta miasta. Reszty nie chcemy jeszcze zdradzać, bo wydarzenie towarzyszące będą również dopasowane do tego, co zaproponują nam w swoich zgłoszeniach wystawcy biorący udział w Jarmarku – wyjaśnia Marcin Dziedzic.

W tym roku Jarmark Bożonarodzeniowy odbędzie się w dniach 9-18 grudnia. W ubiegłym roku mieszkańcy Rzeszowa magią nadchodzących świąt na rzeszowskim Rynku mogli się cieszyć o 6 dni dłużej.

– Będzie krócej, ale za to bardziej intensywniej – zapewnia dyrektor Estrady.

JOANNA GOŚCIŃSKA

joanna.goscinska@rzeszow-news.pl

 

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: