Zdjęcie: Arkadiusz Bereś / Studio Rebel

Rząd poluzuje obostrzenia w 11 województwach, w tym na Podkarpaciu. Nowe zasady będą obowiązywać od 26 kwietnia.

W 11 województwach, gdzie sytuacja pandemiczna poprawiła się w ostatnich dniach, rząd w środę ogłosił poluzowanie obostrzeń. Od 26 kwietnia w niektórych regionach Polski możliwa będzie nauka hybrydowa w klasach 1-3. Otwarta zostanie także branża beauty: salony fryzjerskie i kosmetyczne. 

O które regiony chodzi? O te, w których wskaźnik zakażeń spadł poniżej 35 na 100 tys. mieszkańców. Taka sytuacja ma miejsce w 11 województwach: małopolskim, zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim, mazowieckim, świętokrzyskim, lubuskim, pomorskim, lubelskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim i podkarpackim. 

– Liczba nowych zakażeń maleje. Poprawia się sytuacja w szpitalnictwie. Widzimy również wyraźny spadek zlecanych badań przez lekarzy POZ – ocenił minister zdrowia Adam Niedzielski.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Ponieważ jednak poziom zakażeń i hospitalizacji nadal utrzymuje się na wysokim poziomie, rząd zdecydował o ostrożnym i powolnym wychodzeniu z lockdownu. Decyzje o otwarciu kolejnych branż mają zapaść w przyszłym tygodniu.

Panujące obecnie obostrzenia nie zostaną na razie złagodzone w województwach śląskim, dolnośląskim, wielkopolskim, łódzkim i opolskim.

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama