Rzeszów będzie miał salon Harley-Davidson. Budowa rozpoczęta [FOTO]

Reklama

Około 4 mln zł będzie kosztowała budowa w Rzeszowie nowego salonu Harley-Davidson. Inwestycję realizuje firma Game Over Cycles, która jest znana z produkcji motocykli typu custom.

 

To będzie 10 w Polsce i pierwszy we wschodniej części naszego kraju salon legendarnej marki Harley-Davidson. Salon w Rzeszowie powstaje przy ulicy Ludwika Chmury, niedaleko drogi dojazdowej do strefy Dworzysko.

Budowa obiektu na prawie hektarowej działce właśnie się rozpoczęła. Budynek będzie miał powierzchnię ok. 1000 m kw. Jego wizytówką będzie dziesięciometrowy pylon wykonany z „pordzewiałej” stali w kształcie silnika Harleya.

Połowa budynku będzie salonem Harleya-Davidsona, w drugiej części będzie salon wystawowy Game Over Cycles. W budynku znajdzie się także autoryzowany serwis Harleya, a w górnej jego części restauracja.

Obiekt został zaprojektowany przez Andrzeja Depę z pracowni Archi, a wykonawcą jest firma SB Complex. Inwestycja ma być zakończona w grudniu br. Będzie kosztowała około 4 mln zł.

Harley-Davidson zachwycony miastem

Na otwarcie w Rzeszowie salonu Harleya-Davidsona zdecydował się Stanisław Myszkowski, właściciel firmy Game Over Cycles, która od wielu lat w miejscowości Lisie Jamy pod Lubaczowem produkuje motocykle typu custom.

GOC porozumiał się z przedstawicielami legendarnej marki i tak powstał pomysł, by w Rzeszowie wybudować salon Harleya-Davidsona.

– Pierwsza reakcja przedstawicieli HD w Polsce, że chcę w Rzeszowie zbudować salon ich marki, była dziwna. W planach rozwojowych Harleya-Davidsona nie było Podkarpacia – mówi Stanisław Myszkowski.

Wszystko się zmieniło, gdy do Rzeszowa przyjechał szef Harleya-Davidsona na całą Europę.

– Był zachwycony miastem. Pokazałem mu działkę, gdzie chcę wybudować salon. Zobaczył autostradę, lotnisko. Był pod wrażeniem, że Rzeszów to nie jest jakieś miasteczko na Podkarpaciu, tylko mała metropolia – opowiada Myszkowski.

Jego firma Game Over Cycles, która jest znana już na całym świecie, istnieje od 2012 r. Najbardziej znanym motocyklem firmy jest Behemoth Bike, customowa maszyna zainspirowana i powstała we współpracy z ikoną polskiego i światowego metalu – zespołem Behemoth.

Innym znanym motocyklem podlubaczowskiej firmy jest The Recidivist – pierwszy na świecie wytatuowany motocykl. Zarówno Behemoth Bike, jak „Recydywista” mają być prezentowane w powstającym w Rzeszowie salonie Harleya-Davidsona.

GOC zostanie przeniesiona do Rzeszowa?

Stanisław Myszkowski twierdzi, że Rzeszów jest w tej chwili najlepszym miastem w Polsce, w którym może powstać nowy salon światowej marki. – Jestem gorącym patriotą, urodziłem się na Podkarpaciu, widzę jak Rzeszów się rozwija. Uwielbiam to miasto – mówi  szef GOC.

Firma znana jest głównie z produkowania motocykli typu custom, ale w Lisich Jamach również remontuje zabytkowe pojazdy. Myszkowski mówi, że w dłuższej perspektywie planuje przenieść firmę do Rzeszowa.

– Ale raczej nie całą. Myślę, że do Rzeszowa przeniosę Game Over Cycles, natomiast w Lisich Jamach zostałby warsztat remontowania zabytkowych aut. Nie stanie się to jednak wcześniej, jak za 3-4 lata – mówi Stanisław Myszkowski.

W rzeszowskim salonie Harleya-Davidsona ma być około 20 motocykli legendarnej marki.

– Minimum to 15. Czy taki biznes w Rzeszowie mi się opłaci? Jestem przekonany, że tak. Nasi klienci to głównie mieszkańcy Podkarpacia. Na ścianie wschodniej nie mam konkurencji. Poza tym, nieważne, gdzie się jest, ważne, co się robi – mówi twórca GOC.

(kaw, ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Przeczytaj koniecznie! Nowe osiedle w Rzeszowie – domy energooszczędne i inteligentne

mila_02_gotowy

Reklama