Zdjęcie: Materiały Portu Lotniczego w Jasionce
Reklama

Port Lotniczy w Jasionce po raz pierwszy będzie uczestniczył w Routes Europe, które w niedzielę (23 kwietnia) rozpoczyna się w Belfaście w Irlandii Północnej. Władze podrzeszowskiego lotniska przez trzy dni będą zachęcać przewoźników do otwierania nowych połączeń ze stolicy Podkarpacia.  

Na Routes Europe spotkają się przedstawiciele czołowych europejskich linii lotniczych oraz lotnisk z całej Europy, a także touroperatorzy i organizacje promujące turystykę.

Tegoroczna edycja Routes Europe jest pierwszą, podczas której swoje stoisko będzie miał Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka. Będzie to możliwe dzięki współpracy samorządu podkarpackiego, miasta Rzeszowa oraz Podkarpackiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.  

W Belfaście ma być wspólna prezentacja walorów Podkarpacia i jego stolicy, co z kolei ma zachęcić przewoźników do otwierania nowych połączeń z podrzeszowskiego lotniska.

– Cieszę się, że po raz pierwszy w historii tej prestiżowej imprezy nasze lotnisko mocno zaznaczy swoją obecność. Stoisko promocyjne z pewnością zwiększy zainteresowanie linii lotniczych i ułatwi nam rozmowy na temat uruchomienia nowych tras – uważa Michał Tabisz, prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.

– To pierwsze i nie ostatnie międzynarodowe wydarzenie, podczas którego razem budujemy pozytywny wizerunek Podkarpacia i jego stolicy – przekonuje Tabisz.

Routes Europe to podstawowe roczne spotkanie dla specjalistów zajmujących się rozwojem usług lotniczych, które chcą prowadzić działalność na rynku regionu europejskiego. Na 12. edycji Routes Europe w Belfaście spodziewanych jest ponad 1200 delegatów.

Spośród wszystkich regionalnych portów lotniczych w Polsce tylko Rzeszów i Kraków będą miały dedykowane stoiska. Dla władz Podkarpacia wspierania rozwoju lotniska w Jasionce jest jednym z priorytetów.

– Pod względem infrastruktury nasze lotnisko należy dziś do ścisłej czołówki portów regionalnych w Polsce, zatem powinniśmy dołożyć wszelkich starań, aby maksymalnie wykorzystać ten potencjał – uważa Władysław Ortyl, marszałek podkarpacki.

– Nowe połączenia oznaczają nowe możliwości dla biznesu, ale także są wyjściem naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców regionu, którzy chcą częściej spotykać się ze swoimi bliskimi za granicą, a także podróżować w celach turystycznych – dodaje Ortyl.

Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa, twierdzi, że to właśnie dostępność komunikacyjna jest jednym z najważniejszych czynników, które inwestorzy i turyści biorą pod uwagę przy wyborze danej lokalizacji.

– Dzięki autostradzie A4, drodze ekspresowej S19, ale przede wszystkim dzięki międzynarodowemu portowi lotniczemu Rzeszów-Jasionka, nasze miasto jest bardzo atrakcyjne zarówno pod względem gospodarczym, jak i turystycznym – mówi Ferenc,

Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna uważa, że większa liczba połączeń z Rzeszowa korzystnie wpłynie na rozwój gospodarczy miasta. Podczas Routes Europe Podkarpacie zostanie zaprezentowane, jako miejsce unikatowe w skali europejskiej z wyjątkową przyrodą, zabytkami i kuchnią.

– Chcemy pokazać lotniczemu światu, że jest wiele powodów, by uruchamiać nowe połączenia z lotniska w Jasionce. Lepiej skomunikowany region to szansa na większą liczbę turystów, zwłaszcza tych z zagranicy, a na nich szczególnie nam zależy – podkreśla Marcin Fijołek, prezes PROT.

Routes Europe 2017 potrwa do wtorku (25 kwietnia).

Zdjęcie: Materiały Portu Lotniczego w Jasionce
Zdjęcie: Materiały Portu Lotniczego w Jasionce

(ram)                                                                                        

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.