Zdjęcie: Pixabay

Jak nie marnować żywności? Jak kompostować odpady biodegradowalne? Jak prawidłowo segregować śmieci? Tego dowiecie się w najbliższą sobotę (24 września) podczas pikniku ekologicznego „Rzeszów bez plastiku”.

Piknik odbędzie się w Parku Jedności Polonii z Macierzą przy al. Cieplińskiego, w rejonie Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, od godz. 10:00 do 17:00. Uczestnicy eko-happeningu będą wykonywać kosmetyki oraz ekologiczne świece. Przy okazji dowiedzą się, jak nie marnować żywności i jak prawidłowo segregować odpady. 

Ponadto na warsztatach będzie można szyć worki na warzywa i owoce, i zabrać je potem ze sobą. Uczestnicy pikniku stworzą też obraz z nakrętek. Organizatorzy przygotowali m.in. konkursy zgniatania butelek czy segregowania odpadów. Podczas happeningu będzie można sprawdzić swoją wiedzę ekologiczną – zaplanowano testy.

Zaangażowanie mieszkańców będzie nagradzane, otrzymacie słowniki segregacji, torby „paryżanki” i mydełka ekologiczne. Na telebimie wyświetlany będzie film z tworzenia przez uczniów rzeszowskich szkół „żywego” napisu: „Rzeszów bez plastiku”. Na koniec grupa teatralna zaprezentuje ekologiczny spektakl dla dzieci.

Na pikniku będą stoiska z gastronomią, rękodziełem i ceramiką.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Dodatkowo od 12:00 do 17:00 przewidziano zbiórkę odpadów niebezpiecznych. Bezpłatnie oddacie m.in. świetlówki, baterie, środki ochrony roślin, opakowania, rozpuszczalniki, farby, lakiery, opakowania po farbach, lakierach, kwasy i alkalia, domowe środki chemiczne, leki, igły i strzykawki, termometry, odpady zawierające rtęć, żarówki energooszczędne.

– Odpady muszą jednak pochodzić z gospodarstw domowych – zastrzega Urząd Miasta Rzeszowa.

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama