Reklama

Od najbliższej soboty (2 kwietnia) rusza akcja „BiegamBoLubię”. W Rzeszowie cotygodniowe spotkania z trenerami odbywać się będą na stadionie Resovii.

„BiegamBoLubię” to największy niekomercyjny polski projekt promujący ideę biegania. Celem fundacji Wychowanie Przez Sport – organizatora BBL – jest krzewienie kultury fizycznej a w szczególności dbanie o bezpieczeństwo i prawidłowe nawyki biegowe.

„BiegamBoLubię” odbywa się od kilku lat w ponad 80 lokalizacjach w całej Polsce. Akcję wspierają radiowa „Trójka” i bank PKO BP. Organizatorzy zapewniają cotygodniowe spotkania z trenerami wszystkim chętnym, którzy biegają lub dopiero chcieliby zacząć. Spotkania są całkowicie darmowe.

– Nasi trenerzy to profesjonaliści. Posiadają nie tylko fachową wiedzę i przygotowanie, ale sami biegają i osiągają sukcesy nie tylko w Polsce, ale i na arenach międzynarodowych – podkreśla Bartosz Konopka z „BiegamBoLubię”.

Podczas akcji jej uczestnicy dowiedzą się, jak prawidłowo rozgrzać się przed bieganiem, jak schłodzić organizm po treningu. Ponadto pod okiem profesjonalnego trenera będzie można uzyskać informacje o rozciąganiu statycznym i dynamicznym, technikach biegu, planach treningowych.

Uczestnicy „BiegamBoLubię” poznają też ćwiczenia stabilizujące i mobilizujące. Ważnym elementem biegania jest również prawidłowe odżywanie i o tym także będą mówić trenerzy. Wspierać będą przy przygotowaniu się do zawodów

– Znajdziecie na treningach wzajemne wsparcie i motywację wspaniałej ekipy, której nie groźne deszcze, ściegi i upały – zachęca do udziału w akcji Bartosz Konopka. – Z biegania czerpiemy przyjemność, a po bieganiu czerpiąc z endorfin krążących w żyłach, udowadniamy, że biegacze po treningach potrafią naprawdę nieźle się bawić i imprezować  – dodaje.

W najbliższą sobotę (2 kwietnia) w ramach akcji „BiegamBoLubię” stadiony lekkoatletyczne zostaną otwarte w całej Polsce. W Rzeszowie miejscem spotkań jest stadion  Resovii przy ul. Wyspiańskiego 22. Start o godz. 9:30. I tak w każdą sobotę.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: