Zdjęcie: Kamil Pudełko / Rzeszów News

Kolejna edycja Rzeszów Breakout Days odbędzie się w dniach 12-14 września. Gwiazdą koncertu głównego będzie Katarzyna Kowalska. 

Rzeszów Breakout Days upamiętnia twórczość oraz postać Tadeusza Nalepy i promuje ją wśród mieszkańców Rzeszowa, angażując twórców inspirujących się zespołem Breakout.

W tym roku wydarzenie odbędzie się w dniach 12-14 września. W czwartek, 12 września odbędzie się koncert w Studiu Koncertowym im. Tadeusza Nalepy w Polskim Radiu Rzeszów. Wystąpią m.in. Martyna Jakubowicz, Pola Chobot & Adam Baran, Natalia Kwiatkowska i Magda Piskorczyk oraz zespół Nie-Bo z Robertem Luberą i Piotrem Nalepą. Koncert będzie transmitowany na antenie Radia Rzeszów i radiowej „Trójki”.

Koncert główny odbędzie się w piątek 13 września na rzeszowskim Rynku. Podczas tego koncertu 25-lecie pracy artystycznej świętować będzie Katarzyna Kowalska – jedna z najbardziej rozpoznawalnych artystek na polskiej scenie muzycznej. Katarzyna Kowalska jest autorką takich hitów jak „Prowadź mnie”, „Antidotum”, „A to co mam”, „Spowiedź”, „Być tak blisko”, „Co może przynieść nowy dzień”, „Coś optymistycznego”, „To co dobre”.

Podczas koncertu usłyszymy także Polę Chobot & Adama Barana, Natalię Kwiatkowską, Magdę Piskorczyk, Roberta Luberę i Piotra Nalepę.

Fot. Justyna Jaworska / Materiały prasowe. Na zdjęciu Katarzyna Kowalska

Po koncercie głównym, w Hotelu Bristol odbędzie się koncert klubowy Martyny Jakubowicz, jedynej w swoim rodzaju wykonawczyni ballad, będących mieszaniną muzyki folk i blues, a także klasycznego najlepszego rocka. 

W sobotę, tradycyjne spotkanie przy pomniku Tadeusza Nalepy na ul. 3 Maja, by wspólnie zagrać jeden z najsłynniejszych utworów Breakoutu – „Kiedy byłem małym chłopcem”. Pojawią się m.in. Piotr Nalepa i Robert Lubera. Na scenie przy wieży kościoła farnego zagrają zespoły May i Sold My Soul.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Na koncerty w Radiu Rzeszów i Hotelu Bristol obowiązują bezpłatne zaproszenia. Bilety na koncert Martyny Jakubowicz będzie można otrzymać od środy 28 sierpnia w Estradzie Rzeszowskiej – jedna osoba będzie mogła odebrać maksymalnie dwa zaproszenia.

Bilety na koncert w Radiu Rzeszów będzie można wygrać w konkursach organizowanych na fanpage’u Estrady Rzeszowskiej na Facebooku.

Program Rzeszów Breakout Days 2019

12 września (czwartek):

– Polskie Radio Rzeszów, Studio Koncertowe im. Tadeusza Nalepy (ul. Zamkowa 3)

– godz. 22 – Koncert nadawany także na żywo na antenie Polskiego Radia Rzeszów oraz Polskiego Radia Trójki

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Wystąpią m.in. Martyna Jakubowicz, Pola Chobot & Adam Baran, Natalia Kwiatkowska i Magda Piskorczyk oraz zespół Nie-Bo z Robertem Luberą i Piotrem Nalepą. Prowadzenie: Jan Chojnacki – Radiowa „Trójka”

13 września (piątek):

Rzeszowski Rynek:

– godz. 19 – Koncert finałowy: 25-lecie pracy artystycznej Kasi Kowalskiej oraz Pola Chobot & Adam Baran, Natalia Kwiatkowska, Magda Piskorczyk, Robert Lubera i Piotr Nalepa

Hotel Bristol (ul. Kopernika 12):

– godz. 22 – Koncert Martyny Jakubowicz

14 września (sobota):

Pomnik Tadeusza Nalepy, ul. 3 Maja

– godz. 17 – „Gramy dla Nalepy” – zapraszamy wszystkich gitarzystów do wspólnego odegrania jednej z najbardziej znanych piosenek zespołu Breakout i Tadeusza Nalepy pt. „Kiedy byłem małym chłopcem”.

Mała scena (ul. 3 Maja) – May, Sold My Soul

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama