Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Estrada Rzeszowska uruchomiła sprzedaż biletów na dwa koncerty, które będą częścią 13. edycji festiwalu Rzeszów Breakout Days. 

Rzeszów Breakout Days 2022 odbędzie się w dniach 15-17 września. Festiwal upamiętnia twórczość oraz postać nieżyjącego już Tadeusza Nalepy, który urodził się w Zgłobniu, a wychował w Rzeszowie. Nalepa jest założycielem legendarnego zespołu Breakout. „Ojciec polskiego bluesa” zmarł w 2007 roku, jest pochowany na warszawskich Powązkach. 

Breakout Days rozpocznie się 15 września od koncertu zespołu Nie-bo. W kinie Zorza wystąpią: Piotr Nalepa, Robert Lubera, Żaneta Lubera, Wojciech Famielec, Józef Rusinowski, Michał Jurkiewicz, Sebastian Stanny, Rafał Gańko, Tomasz Dworakowski oraz walijski artysta John Porter i gitarzysta Wojciech Klich, były muzyk rockowej grupy Ziyo. 

Koncert rozpocznie się o godz. 20:00. Będzie go transmitowało Radio Nowy Świat. 

Drugim biletowanym wydarzeniem festiwalu będzie koncert wspomnianego Johna Portera i Agaty Karczewskiej, warszawskiej songwriterki, która tworzy muzykę z pogranicza amerykańskiego folku i country, a której głos jest porównywany do głosu Amy Winehouse. Koncert odbędzie się 16 września, również w Zorzy, start także o godz. 20:00.

Na oba koncerty bilety kosztują 45 zł (przedsprzedaż) i 55 zł (w dniu koncertów). Można je kupić za pośrednictwem strony internetowej bilety.estrada.rzeszow.pl, a stacjonarnie w Rzeszowskich Piwnicach. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

To nie jedyne wydarzenia Breakout Days 2022. 16 września na Rynku odbędzie się koncert Piotr Nalepa Breakout Tour Symfonicznie. Piotr Nalepa wraz z gitarzystą Robertem Luberą z grupy Nie-Bo odtworzą to, co było najlepsze w repertuarze zespołu Breakout i Tadeusza Nalepy oraz Miry Kubasińskiej. Bezpłatny koncert rozpocznie się o godz. 18:00. 

Trzeci dzień Breakout Days 2022 (17 września) rozpocznie muzyczna akcja „Gramy dla Nalepy” – przy pomniku Tadeusza Nalepy na ul. 3 Maja. Jak co roku, zgromadzą się tam gitarzyści, by o godz. 16:00 odebrać wspólnie jeden z najbardziej znanych utworów Nalepy – „Kiedy byłem małym chłopcem”.

Potem, w Parku Jedności Polonii z Macierzą, zagrają: amerykański wokalista bluesowy i jazzowy Daryl Strodes wraz zespołem (początek o godz. 18:00) oraz Nocna Zmiana Bluesa, którego założycielem jest Sławek Wierzcholski (początek o godz. 20:00). Wstęp bezpłatny. 

Organizatorami Breakout Days 2022 są: miasto Rzeszów, Estrada Rzeszowska. Festiwalowi patronuje Rzeszów News.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama