Rzeszów Breakout Days 2022 wystartował! Duch Nalepy w Zorzy [ZDJĘCIA]

Reklama

Dwugodzinny koncert zespołu Nie-Bo z gościnnym występem Johna Portera i Wojciecha Klicha rozpoczął w czwartek (15 września) 13. edycję Rzeszów Breakout Days Festival.

 
 
Zdjęcia: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Na scenie kina Zorza wystąpili m.in. Roberta Lubera, który w przeszłości grał z Tadeuszem Nalepą, córka Lubery – Żaneta, syn Tadeusza Nalepy – Piotr. Artyści podczas koncertu „Chłopiec z gitarą” oddali hołd nieżyjącemu już Tadeuszowi Nalepie, założycielowi Breakoutu, który wychował się w Rzeszowie. 

Oprócz zespołu Nie-Bo, 25-minutowy koncert dał także Wojciech Klich, jeden z najlepszych  polskich gitarzystów, który na przełomie lat 80. i 90. ubiegłego wieku występował w legendarnym zespole rockowym Ziyo. Na scenie trzy piosenki zaśpiewał również znany walijski wokalista i gitarzysta John Porter.

Portera dłużej będzie można posłuchać także w piątek (16 września). O godz. 20:00 w Zorzy zagra z songwriterką Agatą Karczewską. Wciąż można kupować bilety na to wydarzenie, na stronie Rzeszowskich Piwnic lub bezpośrednio w kinie. Wcześniej, o 18:00, na Rynku rozpocznie się bezpłatny koncert Piotr Nalepa Breakout Tour Symfonicznie.

Rzeszów Breakout Days 2022 potrwa do soboty, 17 września. W trzeci dzień, o godz. 16:00 odbędzie się akcja „Gramy dla Nalepy” – przy pomniku Tadeusza Nalepy na ul. 3 Maja gitarzyści wspólnie odegrają jeden z najbardziej znanych utworów Nalepy – „Kiedy byłem małym chłopcem”. Każdy chętny może wziąć udział w akcji. 

Potem, w Parku Jedności Polonii z Macierzą, zagrają: amerykański wokalista bluesowy i jazzowy Daryl Strodes oraz Nocna Zmiana Bluesa, którego założycielem jest Sławek Wierzcholski. Ostatni dzień Breakout Days 2022, którego organizatorem jest miasto Rzeszów, a patronuje mu Rzeszów News, rozpocznie się o godz. 18:00. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama