Rzeszów Breakout Days 2023! „80 urodziny Tadka” za nami! [ZDJĘCIA]

Świetny koncert „80 urodziny Tadka” otworzył w czwartkowy wieczór czternastą edycję Rzeszów Breakout Days. Na scenie Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie wystąpili: Piotr Nalepa, Marek Surzyn, Darek Kozakiewicz, Marek Raduli (koncertowali z Breakoutem), Robert Lubera, Żaneta Lubera, zespół Nie-bo oraz Kajetan Galas, Jakub Żytecki.

Gościem specjalnym czwartkowego koncertu był The Cobblestones & Retro Funk feat. Frank McComb Frank McComb, który w piątek, w drugi dzień festiwalu, także w WDK zagra swój oddzielny koncert. Koncert „80 urodziny Tadka” był też okazją do wręczenia czeku w wysokości 6000 zł dla zespołu Ross Merry za najlepsze interpretacje utworów Nalepy. 

 

Zdjęcia: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

W piątek na scenie ponownie pojawi się także Jakub Żytecki. Koncert rozpocznie się o godz. 19:00. W sobotę zaś o 19:00 w Rzeszowskich Piwnicach koncert Marka Raduli z zespołem. Wcześniej, o 16:00, na ul. 3 Maja coroczna akcja „Gramy dla Nalepy”, czyli wspólne granie utwory Nalepy – „Kiedy byłem małym chłopcem”. Masz gitarę, przyjdź! 

Z kolei o 15:00 zostanie odsłonięty mural poświęcony Tadeuszowi Nalepie na ścianie bloku przy ulicy Hetmańskiej 43, w którym artysta mieszkał w latach 1945-1955. Mural stworzył Michał Czerko. Bilety na Rzeszów Breakout Days są na stronie breakoutdays.pl/bilety oraz w Rzeszowskich Piwnicach. Dzieci do lat 12 wchodzą za darmo.

Festiwalowi patronuje Rzeszów News. 

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama