Zdjęcie: Kamil Pudełko / Rzeszów News
Reklama

Zbierz 5-osobową drużynę spośród kolegów z pracy lub grona znajomych i zapisz ją do drugiej edycji sztafety Rzeszów Business Run. Cel jest szczytny. Pomoc 17-letniej Iwonie Blok. 

Oprócz Rzeszowa, sztafeta charytatywna odbędzie się 8 września równocześnie w 8 innych miastach Polski, m.in. Krakowie, Warszawie, Wrocławiu czy Gdańsku. Fundacja Poland Business Run, organizator główny wydarzenia, szacuje, że w całym kraju pobiegnie łącznie nawet 29 tysięcy osób. Każda z nich będzie miała do pokonania dystans ok. 4 km. 

W Rzeszowie organizatorzy przygotowali miejsca dla 150 zespołów, czyli 750 biegaczy. Opłata startowa za jedną drużynę wynosi 350 zł netto. Zapisy online już trwają, rejestracja odbywa się poprzez stronę www.polandbusinessrun.pl.

– Wiemy, że w Rzeszowie działa bardzo dużo firm z różnych sektorów, rozwija się lotnictwo, sektor informatyczny czy chemiczny. Zapraszamy wszystkie przedsiębiorstwa do wystawienia swoich przedstawicieli w Rzeszów Business Run 2019 – mówi Marta Hernik, dyrektor projektu Poland Business Run. 

– To nie tylko świetna zabawa i promocja aktywnego stylu życia wśród pracowników, ale również możliwość wspólnej pomocy osobom z niepełnosprawnością oraz integracji biznesu ze środowiskiem lokalnym – tłumaczy Marta Hernik. 

W ubiegłym roku biegacze z Rzeszowa pomogli dwóm osobom z niepełnosprawnością ruchową – Łukaszowi i Marii. W 2019 r. Rzeszów Business Run pobiegnie dla Iwony Blok, 17-letniej uczennicy technikum, która urodziła się z rozszczepem kręgosłupa i porusza na wózku inwalidzkim. Obecnie robi wszystko, by w przyszłości mogła samodzielnie chodzić.

Fot. Materiały organizatorów. Na zdjęciu Iwona Blok

Nastolatka lubi projektować ubrania i szyć na maszynie, chce uzyskać tytuł technika przemysłu mody. Nauka w szkole pozwala jej przebywać w środowisku osób pełnosprawnych, zdobyć pewność siebie, akceptację i pomoc rówieśników. Wsparcie uczestników Rzeszów Business Run 2019 pomoże jej w kontynuacji codziennej rehabilitacji.

– Codziennie zdobywam doświadczenia i radzę sobie z przeciwnościami, które jednocześnie umacniają mnie w walce o lepsze jutro. Los stawia przede mną przeszkody, które dla zdrowych ruchowo osób są niezauważalne, schody, krawężnik czy brak windy zamykają mi drogę i uniemożliwiają samodzielne pokonanie bariery – tłumaczy Iwona Blok.

Mimo to dziewczyna nie poddaje się, stara z nadzieją patrzeć w przyszłość i żyć jak każda nastolatka. 

 – W wolnych chwilach, pomiędzy nauką, rehabilitacją i licznymi wyjazdami do klinik lubię zrobić sobie makijaż, pomalować paznokcie i ubrać się w elegancką sukienkę, by chociaż w pewnym stopniu poczuć się jak każda pełnosprawna 17-latka, dla której spędzanie czasu poza domem i dbanie o swój własny wygląd jest na porządku dziennym– dodaje beneficjentka charytatywnego biegu.

Oprócz wystawienia swoich przedstawicieli w tej wyjątkowej imprezie sportowej, firmy i korporacje zaproszone są także do współorganizacji sztafety w roli partnera lub sponsora. 

– Dzięki temu, że w organizacji sztafety pomagają nam partnerzy i sponsorzy, środki z zapisów do biegu możemy przekazać na pomoc osobom z niepełnosprawnością ruchową z danego miasta, w tym wypadku Iwonie z Podkarpacia. Zachęcam do kontaktu wszystkie firmy, które chciałby dołączyć do nas w tym roku w Rzeszowie i wspólnie z nami realizować własną strategię CSR – mówi Marek Osika z Fundacji Poland Business Run.

Od początku istnienia projektu Poland Business Run protezy kończyn, sprzęt medyczny i cenne godziny rehabilitacji otrzymało już 434 beneficjentów z całej Polski. 

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: