Zdjęcie: Fotolia.pl
Reklama

Bardzo dobre połączenia komunikacyjne pozwalają na bezproblemowe dostanie się z Rzeszowa praktycznie do każdej miejscowości w kraju. Do wyboru podróżny ma pociąg, autobus lub samolot. Przed podróżą warto sprawdzić aktualne połączenia.

Jeszcze kilkanaście lat temu Rzeszów kojarzył się przede wszystkim z szarymi kamienicami i bezrobociem. Dziś to jedno z najszybciej rozwijających się miast, w którym chętnie zamieszkuje coraz więcej osób. Stolica województwa podkarpackiego jest też znakomicie skomunikowana z całą Polską. W kilka godzin można dostać się stąd praktycznie do każdego większego miasta w kraju.

Wyszukiwarka w zasięgu ręki

Aby szybko wyjechać z Rzeszowa do dowolnej miejscowości w Polsce, najlepiej wybrać zbiorową komunikację – to tańsza, a często także szybsza alternatywa dla podróży autem. Dostępne połączenia można w każdej chwili sprawdzić za pomocą praktycznej wyszukiwarki GoEuro – pozwala ona nie tylko odnaleźć, ale też porównać możliwe połączenia i wybrać najlepszą opcję.

Wsiąść do pociągu

W Rzeszowie funkcjonuje Dworzec Kolejowy oraz dwie stacje kolejowe: Rzeszów Główny oraz Rzeszów Staroniwa. Z dworca można dostać się pociągami PKP Intercity, TLK oraz Przewozami Regionalnymi m.in. do Gdyni, Przemyśla, Krakowa, Wrocławia, Lublina, Warszawy, Szczecina, Poznania, Kołobrzegu, Jeleniej Góry, Bydgoszczy czy Stalowej Woli.

W każdym z większych miast funkcjonują dogodne połączenia do mniejszych miejscowości. Zwykle wystarczy maksymalnie jedna przesiadka by dostać się nawet do najodleglejszych miejsc Polski. Kolej to wygodna, tania i szybka alternatywa, która pozwala z łatwością przemieścić się z Rzeszowa do wybranego miejsca w Polsce. Od grudnia 2015 r. działa też połączenie Rzeszowa z Gdynią realizowane pociągami Pendolino – całą trasę pokonują one w 7 godzin i 40 minut.

Autobusem – wszędzie i tanio
Tam, gdzie nie można dostać się pociągiem, z pewnością dojeżdża autobus. Z Dworca Autobusowego w Rzeszowie funkcjonuje wiele bardzo dogodnych połączeń z całą Polską. Choć oczywiście nie jest to opcja najszybsza, to z pewnością jest najtańsza. Autobusy PKS oraz przewoźników prywatnych docierają z Rzeszowa do Bielska-Białej, Białegostoku, Dąbrowy Górniczej, Gdańska, Grudziądza, Katowic, Kielc, Krakowa, Lublina, Łodzi, Opola, Piotrkowa Trybunalskiego, Poznania, Przemyśla, Radomia, Sandomierza, Sosnowca, Warszawy, Wrocławia, Zielonej Góry i wielu innych mniejszych i większych miejscowości.

Pod niebem do Stolicy

Ciekawą alternatywą dla osób chcących dostać się z Rzeszowa do Warszawy jest podróż samolotem. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka znajduje się około 8 km od stolicy województwa podkarpackiego. Samoloty do Warszawy kursują stąd kilka razy dziennie. Lotnisko ma również walory historyczne – powstało w 1940 r. w czasie okupacji niemieckiej. Podczas wojny zniszczone, zostało odbudowane i w 1974 r. uzyskało status lotniska międzynarodowego. Samolot nie jest oczywiście najtańszą opcją, jednak może stanowić ciekawą odmianę dla osób pragnących wybrać się z Rzeszowa do Stolicy.

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.