Zdjęcie: Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej

Wsparcie finansowe przekazało Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej. Pierwsza tego typu placówka w Rzeszowie powstanie przy ulicy Litewskiej. 

Symboliczny czek władzom Rzeszowa w czwartek przekazano w obecności Marleny Maląg, minister rodziny i polityki społecznej. Marek Bajdak, pełniący funkcję prezydenta miasta, zaprosił Maląg na otwarcie Środowiskowego Domu Samopomocy po zakończeniu inwestycji.

– Ten budynek już za kilka miesięcy stanie się pięknym, obiektem, który będzie służył osobom potrzebującym wsparcia – mówiła minister Maląg na ulicy Litewskiej, gdzie powstanie ŚDS. Podobna placówka powstanie także w Trzebownisku. 

W ŚDS w Rzeszowie znajdzie się miejsce dla 25 osób z różnymi postaciami otępienia, w tym szczególnie dla chorych na Alzheimera. Placówka ma zapewniać profesjonalną opiekę oraz terapię przez 8 godzin dziennie.

Program zajęć terapeutycznych będzie dostosowany do indywidualnych potrzeb wszystkich podopiecznych i będzie obejmował m.in. zajęcia w zakresie stymulacji funkcji językowych, pobudzające zmysły, usprawniające funkcje poznawcze a także treningi samodzielności.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Miasto ogłosiło już przetarg na budowę ŚDS. Kilka ofert przechodzi teraz weryfikację. 

Budynek przy ulicy Litewskiej zostanie przebudowany, jego wewnętrzne instalacje, zyska on nowy przyłącz wodociągowy, część budynku zostanie rozebrana. Wokół obiektu powstaną alejki, zewnętrzna siłownia, miejsca postojowe, oświetlenie i ogrodzenie.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama