Zdjęcie: Joanna Gościńska / Rzeszów News
Reklama

Tadeuszowi Ferencowi spodobał się Diabelski Młyn, który stanął na parkingu przy ratuszu w ramach Świątecznego Miasteczka. Prezydentowi marzy się, aby taka atrakcja była na stałe na rzeszowskich bulwarach..

Jeden z najpopularniejszych w Europie znajduje się w Londynie. W Polsce najwyższy ma Gdynia. O czym mowa? O Diabelskim Młynie. Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa, chciałby, aby stolica Podkarpacia miała swój „Rzeszów Eye”.

Skąd taki pomysł? Tym razem nie został podpatrzony na zagranicznej wycieczce, a u nas w Rzeszowie, na parkingu przy ratuszu. To właśnie tam w ramach Świątecznego Miasteczka, które będzie czynne do 21 grudnia, stanął Diabelski Młyn.

– Niech taka atrakcja powstanie na bulwarach – powiedział w poniedziałek w ratuszu Tadeusz Ferenc. 

Na razie jest pomysł, szczegóły nie są jeszcze znane – czy karuzela miałaby być miasta, czy prywatnego podmiotu, który wydzierżawiłby od ratusza teren, ile taka atrakcja miałaby kosztować, gdzie dokładnie i kiedy miałaby stanąć.

– To bardzo wstępny pomysł. Musimy sprawdzić najpierw, czy jest możliwość jego realizacji – mówi krótko Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego Urzędu Miasta w Rzeszowie.

Czy stawianie Diabelskiego Młyna na bulwarach to dobry pomysł? To zależy od realizacji  – czy miasto postawi na typowo jarmarczną karuzelę, czy pomyśli nad atrakcją, która przy okazji stanie się miejscem, z którego będzie można podziwiać widoki Rzeszowa.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

35 KOMENTARZE

 1. Dobry dzień,

  Oferuję przyjazne, poważne i szybkie pożyczki ze swojego prywatnego kapitału.

  Inwestuję własne fundusze, ponieważ fundusze mają ograniczone zasoby, maksymalna kwota pożyczki do 500 tysięcy. Raty do 5 lat.

  Zapewniam umowę cywilnoprawną.

  Oferuję pożyczki w pełni online formalności, aby podpisać umowę, a wypłata gotówki trwa do czterech dni. Na specjalne życzenie mogę osobiście spotkać się, aby podpisać umowę.

  Jeśli jesteś zainteresowany, zgłoś się na adres: pamelarosaflores11@gmail.com

 2. Co z tego że Ferenc mieszka w Budziwoju i co to oznacza ??? ja pier jaki kretyn. Budziwój ośla pało został przyłączony do Rzeszowa w 2010r , natomiast pierwsze sołectwo jakie zostało włączone to Słocina i Załęże w 2006r.

 3. Czego ty kur… oczekujesz ,w jaki sposób prezydenta ma zmniejszyć korki !!! dać zakaz wjazdu do miasta mieszkańcom z podrzeszowskich wsi ?? Jak ci przeszkadzają korki to przesiądź się na rower a nie duperele samochodem wozisz.

 4. Pomysł dobry tylko nie takie paskudztwo jak na zdjęciu no i lokalizacja powinna być inna. Bulwary to nie jest dobry pomysł, coś takiego bardziej gdzieś w mieście pasuje. Jak rozumiem Ferenc sugeruje się londyńskim wzorem ale tam London Eye jest w centrum miasta nad rzeką i umożliwia oglądanie panoramy miasta jak wszystkie tego typu obiekty w dużych miastach. U nas bulwary nie prezentują żadnych widoków na miasto, naturalnym centrum jest starówka, a nie bezpośrednie rejony Wisłoka, a same bulwary sa niżej położone więc tym bardziej to miejsce nie jest właściwe.

 5. @lolita, słyszałaś może o czymś takim jak interpunkcja? Takie znaczki jak przecinek, kropka, pytajnik, itp?
  Z tego bełkotu, napisanego jednym ciągiem, zrozumiałem tylko tyle, że poza wdychaniem smogu nie masz nic innego do roboty.
  Może poczytaj trochę o interpunkcji, będzie z korzyścią dla wszystkich 😉

 6. Fantastyczny pomysł widzę że z nim coraz lepiej deweloper niech postawi koło Tadziu się pokręci i będzie oglądał potańcówki z góry super a w miescie dalej korki gigant lodowiska brak basenów brak co robić wdychać smog super wielki innowatorze

 7. Korki można zlikwidować wyłącznie przez niewpuszczanie blachosmrodów do centrum. Wystarczy wybudować sieć parkingów P+R z pętlami autobusowymi. Wszystkie szanujące się miasta w Polsce już tak robią, albo mają w planach zrobić.
  A w Rzeszowie? “Nie, bo korki są świadectwem rozwoju miasta” – [c] sołtys feręc.

  Głosujcie dalej na tego idiotę…

 8. Willę ma w Budziwoju i z Budziwoja codziennie Mercedesem jeździ do ratusza. Ten adres na Drabiniance sobie “załatwił”, żeby “być z Rzeszowa” jak startował w pierwszych wyborach – i tak już zostało. Dlaczego to Budziwój został przyłączony do miasta w pierwszej kolejności? Żeby ludzie na mieście nie śmiali się, że sołtys na wsi mieszka…

 9. Ostatnio jechałem ul. Piłsudskiego i w przydrożnej kamienicy na wysokości ul. Asnyka z komina snuł się dym tak czarny jakby ktoś oponę w piecu palił
  …więc wcale nie trzeba wyjeżdżać poza ścisłe centrum miasta aby oglądać takie widoki i wdychać świeże, zdrowe powietrze
  Mam nawet zdjęcie jakby ktoś nie wierzył 😉

 10. Pracowałem a Anglii i mogłem podziwiać panoramę miasta z takiego koła.

  U nas to nie wyjdzie. Za dużo grażyn januszy brajanków i dzesik. Tu cokolwiek ktokolwiek nie zaproponuje to i tak lepsza promocja w biedrze. Wszystko spotyka się tylko z krytyko nic niepotrzebne a i pewnie i tak Kultys zablokuje.

 11. “Niech taka atrakcja powstanie na bulwarach” – rzekł w poniedziałek.
  I stało się tak.
  A widział, że wszystko, co uczynił, było bardzo dobre.
  I tak upłynął wieczór i poranek pierwszego dnia

 12. Karuzela, okrągła kładka, tęczowy most, kwieciste śmietniki, świąteczne światełka za grubą kasę, kolejka nadziemna, wieża widokowa w parku na Pułaskiego, trasy narciarskie w Budziwoju…

 13. To już standard że na tym portalu są usuwane niewygodne wypowiedzi.
  Jak już ktoś pisał, w tym mieście wszyscy się znają a posady dziennikarskie w znacznym stopniu są obejmowane dziedzicznie. Stąd peerelowskie nawyki cenzury przechodzą na kolejne pokolenia.
  Siemaszka… co za dno.

 14. Pani się obraziła, skasowała posty i wyłączyła możliwość komentowania.
  Ale “siemaszke” zostawiła.
  A co, niech każdy wie że jest z artystami za pan brat 🙂

 15. Może jak się go dobrze rozbuja to wygoni ten smog z pieców węglowych. A jak nie, to życzę wszystkim urzędnikom aby ten cały syf który jest produkowany w Słocinie i Matysówce gładko spłynął na dół do miasta żeby poczuli jak tu się oddycha.

 16. Na tym portalu nie wolno krytykować.
  Wyłącznie – aplauz i zaakceptowanie.
  CENZURA CENZURA CENZURA CENZURA. Wam też kiedyś ktoś, mordę zamknie!

 17. Kolejna nikomu nie potrzebna fanaberia sołtysiny z Budziwoja, na którą tylko wszyscy mieszkańcy Rzeszowa będą płacić podatki. Taka prawda.

  Głupi ludzie, głosujcie dalej na tego geriatryka…

 18. Pomysły po wyborach walą z ratusza jak zające w Cyrku Rialto z kapelusza Klauna –
  no dobra – karuzela może wirować czemu nie ale sama karuzela to Pikuś potrzebne i inne atrakcje + całe zaplecze ( jakies jadło – trunki – i odpowiednie toalety – dojazdy – parkingi – jakaś karetka ) itd. itp .
  Sam pomysł że tam komuś we łbie zaświtał to małe piwo a co z kosztami jak prąd w góre 68 % to bilety po ile czy Ratusz bedzie dotował co ?
  Pomysły można mieć – nie takie już z Ratusza waliły przez kilkadziesiąt lat i co z tego ?

Comments are closed.