Reklama

Ponad 46 tys. złotych zebrano w Rzeszowie do godz. 18:40 na rzecz 23. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zbiórka potrwa do północy.

[Not a valid template]

– Jak na razie po podliczeniu pieniędzy z puszek wolontariuszy z trzech rzeszowskich sztabów, mamy 46 384 zł 68 gr. Dość dużo, oprócz złotówek, jest euro, do puszki ktoś wrzucił dolara. Mamy również jedną złotą obrączkę, która zostanie oddzielnie zapakowana  i wysłana do głównego sztabu WOŚP. Tam zapadnie decyzja, jak ją spieniężyć – mówi nam Daniel Sowa, przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Rzeszowa i jeden z szefów rzeszowskich sztabów WOŚP.

W Rzeszowie pieniądze na WOŚP zbiera około 300 wolontariuszy.  – W niektórych puszkach wolontariusze mieli po 300, 400 zł. Jedna z naszych wolontariuszek uzbierała 1016 zł. Ludzie chętnie dają pieniądze. Zdarzył nam się przypadek, gdzie wolontariusza przepędziła starsza kobieta, twierdząc, że zbieranie pieniędzy na Orkiestrę jest kradzieżą – informował nas po południu Daniel Sowa.

23. Finał WOŚP w Rzeszowie zaczął się na Rynku  od pokazu musztry XXI Brygady Strzelców Podhalańskich. Dla Orkiestry na Rynku grali strażacy, policjanci, pogranicznicy, wojskowi, którzy prezentowali swój sprzęt. Można się było wykąpać w specjalnym basenie, który postawił klub „Sopelek”. W podziemnej trasie turystycznej najmłodsi zachwycali się robotami.

Na scenie w sumie zagra 13 zespołów. Swój występ za sobą ma już m.in. Kobranocka [TUTAJ zdjęcia z koncertu]. O 19.30 na Rynku odbędzie się Wielka Licytacja, o 20:00 Światełko do nieba i pokaz sztucznych ogni. O 20:30 wystąpią Brathanki.

Program WOŚP w Rzeszowie dostępny jest TUTAJ i TUTAJ.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

1 KOMENTARZ

Comments are closed.