Elementy silników z WSK, śmigłowiec Black Hawk – to tylko część oferty, którą Rzeszów i województwo zaprezentują podczas Paris Air Show – największych targów techniki lotniczej i astronautycznej na świecie.

51. edycja Paris Air Show rozpocznie się 15 czerwca i potrwa do 21 czerwca. Tradycyjnie targi odbędą się na paryskim lotnisku Le Bourget. Ma się na nich pojawić ponad 2 tys. wystawców. Organizatorzy spodziewają się niemal 180 tys. odwiedzających z całego świata.

Paris Air Show należą do jednych z najbardziej prestiżowych imprez na świecie dla branży lotniczej.

Promowanie Doliny Lotniczej

Do Paryża jedzie promować się także Rzeszów i województwo podkarpackie. Będą mieli jedno wspólne stoisko. Może nie będzie jakieś gigantyczne, ale powinno zwracać uwagę.

– Stoisko będzie mieć powierzchnię 50 m kw., więc jest dosyć duże – mówi Kamil Czyż, wicedyrektor miejskiego wydziału promocji i współpracy zagranicznej.

– Zaprezentujemy tam m.in. helikopter Black Hawk (produkowany w PZL Mielec), elementy silników z WSK a także mniejsze elementy wyposażenia samolotów z firmy Poltra ze Stalowej Woli – zapowiada Czyż.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Na salonie zaprezentują się właściwie wszystkie firmy działające w Dolinie Lotniczej. I ci, którzy produkują coś naprawdę wielkiego, jak i ci produkujący np. komponenty.

Najpierw biznes, później zwiedzanie

W pierwszych dniach na targach będą „rządzić” managerowie firm. Ta część targów będzie bowiem poświęcona głównie rozmowom biznesowym. – Oczywiście, na naszym stoisku wszyscy przedsiębiorcy, którzy będą chcieli odbyć rozmowy B2B (Business to Business), będą mogli to zrobić – dodaje Kamil Czyż.

To nie pierwsza tego typu impreza, w której uczestniczą firmy z Doliny Lotniczej oraz samorządowe władze miejskie i wojewódzkie. Tylko w tym roku zaliczyli już dwa podobne wydarzenia – Air Cargo Monachium i Aerospace & Defense Meetings w Warszawie.

– Zawsze razem z urzędem marszałkowskim chcemy zaprezentować się jako stolica Doliny Lotniczej – twierdzi Kamil Czyż.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama