Reklama

Rzeszowska Agencja Bogaczewicz wyprodukowała świetny filmik o stolicy Podkarpacia. Powstał w technice potocznie zwanej little planet 360 stopni.

[Not a valid template]

 

Czy zastanawialiście się kiedyś, jakby to było, gdybyśmy na co dzień obserwowali otaczający nas świat w promieniu 360 stopni? Cywilizacja wielkimi krokami wchodzi w etap zmian w technice filmowania, dlatego też powstał krótki film, który właśnie w taki sposób pokazuje stolicę Podkarpacia.

Na obrazie w większości wykonanym w technice zwanej potocznie little planet 360 stopni z niecodziennej perspektywy można zobaczyć najbardziej sztandarowe miejsca w Rzeszowie np. Most im. Mazowieckiego, Rynek z ratuszem, okrągłą kładkę przy al. Piłsudskiego, lotnisko  w Jasionce, Centrum Wystawienniczo-Kongresowe czy rzeszowskie uczelnie wyższe.

– Film powstał z użyciem specjalnego urządzenia, w którym zamocowano 11 kamer, jednocześnie rejestrujących obraz w 360 stopniach. Filmy tworzone tą technologią mają również zastosowanie w całkiem nowej dziedzinie kinematografii, która daje nam możliwość niejako przeniesienia widza w zupełnie inny świat za pomocą wirtualnych Googli VR – poinformowała Justyna Basznianin z Agencji Bogaczewicz.

Produkcja jest autorstwa Grzegorza Bogaczewicza. Z kolei swojego wizerunku w filmie użyczyła Sylwia Skitał.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: