Zdjęcie: Materiały organizatora. Na zdjęciu Soyka Kolektyw

Ten weekend to ostatnie jazzowe nuty kończącej się 7. edycji Rzeszów Jazz Festiwal. W piątek zagra Jan Ptaszyn Wróblewski, w sobotę Piotr Wyleżoł, a w niedzielę Stanisław Soyka.

VII edycja Rzeszów Jazz Festival trwa w najlepsze. Po znakomitych koncertach Wacława Zimpla i indyjskiej grupy Saagara oraz formacji Q Ya Vy, na słuchaczy czekają jeszcze trzy  koncerty: Jana Ptaszyna Wróblewskiego, Piotra Wyleżoła i Stanisława Soyki.  

– Szczególnym zainteresowaniem cieszy się piątkowy koncert kwartetu Jana Ptaszyna Wróblewskiego – zdradza Bartłomiej Skubuisz z biura organizatora festiwalu.

Legenda jazzu zagra w piątek o 20:00 w Teatrze Maska. Bilety w cenie 60 zł. Dzień później w tym samym miejscu i o tej samej porze zagra Piotr Wyleżoł Trio z Andy Middletonem. Bilety w cenie 40 zł. 

Zdjęcie: Materiały organizatora

Piotr Wyleżoł to liryk fortepianu, niezrównany improwizator, subtelny kolorysta, którego londyński miesięcznik „Blues&Soul” uznał za jednego z najbardziej niezwykłych talentów pianistyki europejskiej.

Zdjęcie: Materiały organizatora

Finał tegorocznej edycji Rzeszów Jazz Festiwal odbędzie się w niedzielę (18 listopada) w Centrum Handlowym Plaza o 19:00. Na specjalnie przygotowanej scenie wystąpi Stanisław Soyka wraz ze swoim kolektywem.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Podczas koncertu będzie można usłyszeć pieśni do słów Agnieszki Osieckiej z albumu „Tylko brać… Osiecka znana i nieznana”, klasyki Czesława Niemena z wydanej niedawno monografii „W hołdzie Mistrzowi”, w sąsiedztwie takich szlagierów jak „Absolutnie nic”, „Cud niepamięci” czy „Tolerancja”.

Nie zabraknie także pieśni napisanych do wierszy polskich i nie tylko poetów, („Który skrzywdziłeś…” Czesława Miłosza, „Gdybym” Bolesława Leśmiana). Za bilet na koncert Stanisława Soyki trzeba zapłacić 90 zł. 

Bilety można kupić na stronie niezla-sztuka.pl lub przed wejściem na koncert.  

Zdjęcie: Materiały organizatora

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama