Zdjęcie: Tomasz Walków / Wroclaw.pl

Jazzowe wersje najsłynniejszych przebojów Zbigniewa Wodeckiego usłyszycie podczas niedzielnego koncertu Piotra Barona Quintet w Centrum Handlowym Plaza Rzeszów. 

W niedzielę, 17 listopada, odbędzie się ostatni koncert w ramach 8. edycji Rzeszów Jazz Festiwal. Przed rzeszowską publicznością wystąpi znakomity saksofonista Piotr Baron, który podczas koncertu będzie promował płytę „Wodecki Jazz”. 

W trakcie koncertu usłyszcie jazzowe wersje takich przebojów zmarłego w 2017 roku popularnego artysty estradowego Zbigniewa Wodeckiego, jak „Lubię wracać tam, gdzie byłem”, „Zacznij od Bacha”, „Panny mego dziadka” czy „Z Tobą chcę oglądać świat”.

Piotr Baron zadebiutował już w 1977 r. W ciągu ponad 30-letniej działalności współpracował z najwybitniejszymi artystami z Polski, Europy i USA. W 1998 r. był koncertmistrzem (pierwszy saksofon altowy) orkiestry EBU1 Big Band w Sztokholmie. Uczestniczył w szeregu przedsięwzięć z pogranicza jazzu i muzyki poważnej i nagraniu około 100 płyt.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Od 1994 do 2011 roku Piotr Baron prowadził swój autorski program w Polskim Radio Wrocław, a od 2012 r. do dziś w radioJAZZ.fm. Podczas niedzielnego koncertu w Plazie Piotr Baron Quintet wystąpi w składzie: Łukasz Żyta – perkusja, Maciej Adamczak – kontrabas, Piotr Wyleżoł – fortepian, Robert Majewski – trąbka oraz Piotr Baron – saksofon.

Koncert rozpocznie się o godz. 19:00. Bilety w cenie 60 (przedsprzedaż) i 70 zł (w dniu koncertu) na stronie niezla-sztuka.pl/pl/i/Bilety/15 oraz w cafe pubie Niezła Sztuka przy ul. Sobieskiego 18 (I piętro BWA). Wydarzeniu towarzyszyć będzie otwarcie Strefy Kultury oraz wernisażu wystawy „Jazzowe Impresje”.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama