Zdjęcie: Materiały prasowe

Wyjazd studyjny do Brukseli to nagroda dla najlepszych drużyn, które wezmą udział w Turnieju Debat Europejskich. W siedmiu polskich miastach odbędą się debaty. Także w Rzeszowie. 

 

Turniej Debat Europejskich odbędzie się w ramach obchodów 60. rocznicy podpisania Traktatów Rzymskich. Jego organizatorem są polskie przedstawicielstwo Komisji Europejskiej, sieć Centrów Dokumentacji Europejskiej oraz Team Europe.

Przedsięwzięcie skierowane jest do wszystkich studentów w ramach projektu „Team Europe & the art of debate”, który rozpoczął się w marcu 2017 roku i potrwa dwa miesiące.

Aby wziąć udział w Turnieju Debat Europejskich wystarczy zgłosić czteroosobową drużynę. Dwie najlepsze drużyny w każdym z miast zmierzą się w Debatach Finałowych, w których stawką dla zwycięzców będzie wyjazd studyjny do Brukseli.

Debaty odbędą się w siedmiu miastach: w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Lublinie, Katowicach, Łodzi oraz Rzeszowie w siedzibie Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania.

„Team Europe & the art of debate” jest skierowany do młodzieży akademickiej. Dyskusja będzie realizowana w formie debat oksfordzkich. To okazja do zabrania głosu, wypowiedzenia się na ważne tematy i wysłuchania argumentów strony przeciwnej, przy zachowaniu pełnej kultury słowa i wzajemnego poszanowania.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Debaty eliminacyjne będą dotyczyły szeroko pojętej problematyki europejskiej. Uczestnicy finałów będą dyskutować o najważniejszych wyzwaniach stojących przed Unią Europejską. Oceniane będzie przygotowanie ciekawej argumentacji i umiejętności krasomówcze, a nie poglądy osobiste.

Najlepsze drużyny z każdego miasta pojadą razem do Brukseli, by wspólnie odwiedzić siedziby najważniejszych instytucji unijnych.

Pierwsze debaty eliminacyjne odbędą się już w połowie marca. W Rzeszowie debata eliminacyjna odbędzie się 23 marca w Klubie Akademickim IQ WSIiZ przy ul. Sucharskiego 2. Więcej informacji oraz formularz rejestracyjny znajdują się pod adresem: ksmowcow.pl/teameurope.html

Zdjęcie: Materiały prasowe
Zdjęcie: Materiały prasowe

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

 

Reklama