Zdjęcie: Grzegorz Bukała / Rzeszów News
Reklama

Z czterech nowych mikrobusów do przewozu osób z niepełnosprawnościami, skorzystają podopieczni rzeszowskich Domów dla Dziecka i Domów Pomocy Społecznej.

Zakup pojazdów dofinansował Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. We wrześniu br. umowę podpisał Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa, który twierdzi, że mikrobusy do przewożenia osób z niepełnosprawnościami są bardzo potrzebne.

– Samochody będą wykorzystywane do przewozu podopiecznych Domów Pomocy Społecznej i Domów dla Dziecka na badania lekarskie, a także np. na spotkania, do kina, teatru. Pomogą im w lepszym codziennym funkcjonowaniu – uważa Konrad Fijołek. 

Kupione przez miasto pojazdy będą wykorzystywane przez Domy dla Dzieci: „Mieszko”, „Dobrawa”, „Bolesław”, DPS przy ul. Sucharskiego 1, DPS im. Józefy Jaklińskiej ul. Powstańców Styczniowych 37 i DPS przy ul. Załęskiej 7a.

W trzech rzeszowskich DPS-ach mieszka obecnie 473 osoby. To głównie osoby w podeszłym wieku, część z nich jest niepełnosprawna. W trzech Domach dla Dziecka oraz w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej im. dr. Henryka Hanasiewicza mieszka 68 dzieci.

W przetargach na zakup czterech mikorobusów, które na swój pokład mogą zabrać 9 osób, w tym jedną na wózku inwalidzkim, zwyciężyła firma z województwa małopolskiego, która dostarczy cztery fordy transit. Łącznie kosztowały one ponad 738 tys. zł.

Dofinansowanie z PFRON wynosi 396 tys. zł. – Cztery nowe pojazdy przyjadą do Rzeszowa do końca marca 2022 roku – zapowiada Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama