Zdjęcie: Facebook.com / Sztab WOŚP MDK Rzeszów

Fotografia Edwarda Janusza, kolacja z prof. Bralczykiem i prof. Miodkiem, gitara z części motocyklowych, czy czekoladowo-marcepanowa rzeźba. Przejrzeliśmy najciekawsze i najdroższe aukcje z Rzeszowa.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy pierwszy raz w historii zbiera pieniądze dla wszystkich pacjentów, bez względu na wiek. Na urządzenia do walki z sepsą, która jest jedną z najczęstszych przyczyn zgonów w szpitalach. W Polsce nie ma rejestru sepsy, ale według lekarzy może dotyczyć nawet stu tysięcy pacjentów rocznie.

Sepsa to zespół objawów wywołanych gwałtowną, niekontrolowaną reakcją organizmu na zakażenie. Może powodować niewydolność narządów, doprowadzić do wstrząsu i w konsekwencji do śmierci. Jeżeli lekarze szybko zdiagnozują co spowodowało zakażenie, mogą podać odpowiedni antybiotyk, a specjalistyczne urządzenia skontrolują działanie leku.  

I to właśnie na taki sprzęt zbierane są pieniądze podczas 31. Finału Orkiestry. W niedzielę, 29 stycznia, na rzeszowskie ulice wyjdzie 180 wolontariuszy. Już trwają aukcje internetowe.

Największą popularnością cieszy się gitara elektryczna. Jest piękna i mroczna, ale to też pełnowymiarowy i pełnowartościowy instrument, więc można na nim grać (w piątek kosztuje 7,6 tys. zł). 

Na aukcji online jest też czekoladowa rzeźba z cukierni Juliana Ostrowskiego i Kazimierza Raka. Z 7 kg czekolady oraz 1,5 kg marcepanu powstał obraz z wizerunkiem ratusza oraz postać Jurka Owsiaka (740 zł).

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Prezydent Konrad Fijołek przekazał unikatową fotografię Rzeszowa. Widok na rzeszowski Zamek Lubomirskich, w formacie 30X40, autorstwa Edwarda Janusza (265 zł).

W 1997 roku pracownicy Państwowej Służby Ochrony Zabytków w Rzeszowie podczas inwentaryzacji kamienicy przy ul. Grunwaldzkiej 18, w której mieścił się zakład fotograficzny Janusza, znaleźli zbiór szklanych klisz. Negatywy przeczekały dwie wojny, aż do końca lat 90. Teraz znajdują się w Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa.

Można też wylicytować kolację z prof. Jerzym Bralczykiem oraz prof. Janem Miodkiem, książkę z ich autografami oraz dwuosobowe zaproszenie na spotkanie z cyklu „Wielkie Pytania w Nauce”, którego organizatorem jest Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania. Spotkanie odbędzie się 24 kwietnia o godz. 17:00 w Filharmonii Podkarpackiej (2162 zł). 

Do zdobycia jest także kombinezon żużlowy Stal Rzeszów (1076 zł), 30-minutowy lot wokół Rzeszowa prywatnym samolotem Tecnam P208JC lub Cessna 152 (1025 zł), piłka siatkowa z podpisami zawodników Resovii Rzeszów (202 zł) i wiele innych przedmiotów.

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama