Resovia i Stal Rzeszów zagrają w finale baraży o grę w I lidze piłkarskiej! Obie drużyny we wtorek pokonały swoich przeciwników.

Resovia Rzeszów w półfinale baraży mierzyła się na wyjeździe z Bytovią Bytów. W regulaminowym 90 minutach gole nie padły. Konieczna była dogrywka. W tej padł remis 1:1. Na prowadzenie wyszła Resovia. W 95. minucie bramkę z rzutu karnego strzelił Kamil Radulj. Bytovia wyrównała w 107. minucie po bramce Daniela Ferugi.

Aby wyłonić finalistę baraży o grę na zapleczu ekstraklasy konieczne byłe rzuty karne. Te lepiej wykonywali resoviacy. W Resovii karnego na gola nie zamienił tylko Kamil Radulj, z kolei strzały Ameyawa i Kwiatkowskiego z Bytowii obronił Zapytowski. W rzutach karnych padł wynik 6:7 i to Resovia zagra w finale baraży.

W drugim półfinale baraży Stal Rzeszów na wyjeździe grała z GKS Katowice. Faworytem byli katowiczanie. Stalowcy okazali się lepsi. Pokonali 0:2 GKS. Bramki dla rzeszowian strzelili Damian Michalik (31′) i Radosław Sylwestrzak (62′).

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

W finale baraży zobaczymy dwie rzeszowskie drużyny. 87. derby Rzeszowa odbędą się w najbliższy piątek (31 lipca) na stadionie Resovii przy ulicy Wyspiańskiego. Początek meczu o 17:30. Transmisja na żywo w TVP Sport i na tvpsport.pl.